ПОЛИТИКА+

аналитическое сетевое издание

Росія намагатиметься примусити Україну до підписання нового пакету домовленостей, який перезапустить Мінський процес Росія намагатиметься примусити Україну до підписання нового пакету домовленостей, який перезапустить Мінський процес
Мова йде про визнання нової лінії розмежування, не тієї, що була станом на вересень минулого року, а на 31 січня цього року. Мова йде... Росія намагатиметься примусити Україну до підписання нового пакету домовленостей, який перезапустить Мінський процес

Мова йде про визнання нової лінії розмежування, не тієї, що була станом на вересень минулого року, а на 31 січня цього року. Мова йде про те, що ми фактично втрачаємо в такому разі по цій лінії розмежування 500 квадратних км території. Мова йде про те, що нам нав’язуватимуть так зване «політичне» врегулювання, а це означає, що ми маємо вступити у правила гри, де ми не є суб’єктом, а нам нав’язують певну формулу. А формула ця полягає у федералізації та вступу у прямий діалог між Києвом і так званою «Новоросією» чи «ДНР», «ЛНР», — сказав політолог і додав, що в такому випадку терористи виступають як переговорники, а Росія займає роль спостерігача, або навіть миротворця.

Віталій Кулик нагадав, що таку політику Росія вже проводила.

«Таке вже було і в Абхазії, і у Придністров’ї. Тобто це може призвести до «придністровізації» Донбасу для України. Для Росії – це ідеальний варіант. Для нас – надто ні», — зауважив він.

На думку політолога, Україна повинна вийти за рамки логіки Мінського процесу, не полишаючи сам формат.

«І перейти до логіки або Нормандського, або Женевського процесу, а також тиснути на наших європейських партнерів та американських, щоб вони, з іншого боку, тиснули на Росію, впроваджували нові санкції, завдавали тих чи інших економічних чи політичних ударів по Російській Федерації», — наголосив Віталій Кулик.