АдН настійно вимагає організації "реміграції" з Німеччини.
25 листопада 2024 року минув рік від секретної зустрічі неонацистських груп у Потсдамі. Згідно з повідомленнями ЗМІ, на цій зустрічі представники ультраправої політичної партії "Альтернатива для Німеччини" (АдН) спільно з австрійським правим екстремістом Мартіном Зелльнером обговорювали концепцію "реміграції". Цей план передбачав, зокрема, депортацію німецьких громадян з міграційним походженням з території Німеччини.
Рік по тому АдН будує свої плани щодо депортації не на таємних зустрічах, як у Потсдамі, а на партійних з'їздах, заявила Брітта Гасельманн (Britta Haßelmann), голова фракції Зелених у Бундестазі. Так Гасельманн відреагувала на те, що минулої суботи, 23 листопада, баварське регіональне відділення АдН на своєму з'їзді в Гредінгу ухвалило резолюцію про "реміграцію" з Німеччини.
Критики партії "Альтернатива для Німеччини" стверджують, що термін, який часто використовується представниками ультраправих, насправді символізує масову депортацію мігрантів з Німеччини. Резолюція, запропонована Райнером Ротфусом, заступником голови баварського регіонального відділення партії та депутатом Бундестагу, була ухвалена більшістю голосів. Аналітики вважають, що цей документ відображає позицію екстремістського флангу партії.
Згідно з Основним законом Німеччини, особи, які зазнають політичних переслідувань, мають право на захист у цій країні. Проте, представники баварської АдН вважають, що в майбутньому прохачі притулку не повинні взагалі потрапляти на територію Німеччини. На їхню думку, надання притулку має відбуватися «відповідно до міжнародного права», але «не на німецькій чи європейській землі», якщо мова йде про людей, які не походять з Європи.
Як зазначається в резолюції баварського відділення АдН, владі Німеччини та Євросоюзу слід створити відповідні "зони захисту і розвитку за межами Європи". При цьому, на думку делегатів регіонального партійного з'їзду, видворенню з ФРН підлягають не тільки мігранти, які вчинили тут кримінальні злочини, але й "групи людей зі слабко вираженою здатністю та бажанням інтегруватися мають бути повернуті на батьківщину за допомогою обов'язкових програм і підтримані в процесі реінтеграції в суспільство у країнах їхнього походження".
Райнер Ротфус висловив думку, що Німеччина не повинна перетворитися на "громадянське укриття для всього світу". Він підкреслив, що якщо міграційна політика, що діє останні десятиліття, збережеться, то Європа, її культура і цивілізація можуть опинитися під загрозою зникнення. Також Баварська АдН закликала спростити процедуру скасування вже отриманого німецького громадянства.
Експерти вказують на те, що ухвалена на з'їзді в Гредінгу резолюція з питань міграції стала успіхом радикальних сил. У баварському відділенні партії АдН триває боротьба між прихильниками поміркованого підходу та фанатами Бйорна Геке, лідера регіонального відділення АдН у Тюрингії, якого засудили за використання нацистських гасел. Згідно з рішенням суду, Геке навіть має право бути названим фашистом.
Основну частину керівництва АдН у Баварії та депутатів земельного парламенту відносять до так званого "крила" - внутрішньопартійного правонаціоналістичного угрупування, яке виникло в рамках "Альтернативи для Німеччини" під проводом Геке та офіційно було розпущене за рішенням партії в 2020 році.
Регіональний офіс партії АдН у Тюрингії, під керівництвом Геке, отримав статус "достовірно праворадикального" від земельного відомства, що займається захистом конституції. Водночас, осередок АдН у Баварії з 2022 року також опинився під контролем спецслужб через підозри в екстремізмі правого спрямування.
На з'їзді в Гредінгу організатори запровадили ряд обмежень для журналістів – представникам медіа заборонялося вільно пересуватися по будівлі, де проходили засідання делегатів, а також спілкуватися з ними. Якщо хтось з журналістів бажав залишити своє місце, наприклад, щоб відвідати туалет, його супроводжували охоронці. Співробітникам служби безпеки було доручено перешкоджати будь-яким спонтанним бесідам з делегатами у кулуарах.
Інтерв'ю можна було взяти тільки з особистого дозволу лідера баварського регіонального відділення АдН Штефана Прочки (Stephan Protschka). Усі ці заходи він обґрунтував тим, що партія вважає некоректними присвячені їй матеріали, оприлюднені низкою ЗМІ. Баварська асоціація журналістів різко розкритикувала те, що трапилося, назвавши дії АдН явним посяганням на свободу преси, неприпустимим на партійній конференції.
Проблема нелегальної міграції, яка сьогодні є однією з найактуальніших для Німеччини, вже давно стала знаряддям для ультраправих сил, які активно використовують її у своїх цілях. І їхні зусилля не залишилися безрезультатними: на нещодавніх виборах до ландтагів трьох східнонімецьких земель партія АдН, що виступає за суттєве посилення міграційної політики, досягла вражаючих успіхів.
Після жахливої різанини в Золінгені, яка сталася в серпні і була скоєна мігрантом із Сирії, німецька влада змушена вжити заходів у відповідь на зростаюче невдоволення громадськості. Уряд соціал-демократа Олафа Шольца вирішив відновити контроль на кордонах із сусідніми державами, щоб запобігти нелегальному перетворенню кордону Німеччини.
Після публікації матеріалу видання Correctiv на початку року про секретну зустріч неонацистів у Потсдамі, в Україні відбулися численні масові акції протесту, де лунала вимога заборонити партію АдН.
Члени партії рішуче спростували всі закиди на свою адресу, підкреслюючи, що прокуратура не виявила жодних порушень у зв'язку з зустріччю в Потсдамі, в якій взяли участь представники АдН та двоє членів крайньо правого крила консервативної партії "Християнсько-демократичний союз" (ХДС).
Здається, що АдН не відмовилася від концепції "реміграції", особливо з урахуванням наближення дострокових виборів до Бундестагу, запланованих на 23 лютого наступного року. Питання міграції, безсумнівно, залишатиметься в фокусі уваги учасників передвиборчої кампанії.