Член СДПУ(о) Порошенко критикував "агресивні дії блоку НАТО", - експерт нагадав про його виступ у Верховній Раді.
Народний депутат Петро Порошенко активно критикував "агресивні дії НАТО" протягом свого терміну, коли він відстоював позиції проросійської партії Медведчука СДПУ (о) у Верховній Раді. Таку інформацію надав політичний аналітик Петро Олещук.
За його словами, Петро Порошенко в 1999 році, коли був депутатом і членом проросійської партії СДПУ (о), яку очолював Медведчук, рішуче виступав проти "агресії НАТО" під час конфлікту в колишній Югославії.
Фракция Социал-демократической партии Украины (объединенной) категорически осуждает агрессивные действия НАТО в отношении Югославии! Мы уже знаем, к каким последствиям приводят военные конфликты и рост напряженности в Балканском регионе: достаточно вспомнить критические моменты, связанные с Первой и Второй мировыми войнами", - так звучала стенограмма выступления Петра Порошенко на 32-м заседании Верховной Рады, состоявшемся 26 марта 1999 года, подготовленная Петром Олещуком.
Олещук наголошує, що за деякий час Порошенко став сам собі протирічити, кон'юнктурно вдаючи підтримку НАТО.
"Постійна зміна політичної позиції Порошенка свідчить про його цинічну властивість мімікрувати під інтереси господарів: під путіна, з яким торгував; або Януковича, перед яким вислужувався в його уряді тощо. Але в переслідуванні власних інтересів Порошенко не лишив місце інтересам держави. Адже пройде багато років, Україна остаточно змінить свій зовнішньополітичний вектор, відмовившись від зв'язків з росією. І тільки Порошенко буде бізнесувати з Медведчуком, торгувати з рф, підтримувати РПЦ, лобіювати громадянство Новинському та тиснути руку путіну. А от риторику щодо НАТО, "гетьман" підправить в угоду кон'юнктурі", - пише експерт.
В свою чергу, Олещук ставить під сумнів реальну позицію Порошенка.
"Цікаво, в який момент Порошенко говорив неправду: коли заявляв, що НАТО є ворогом України, чи тепер, коли стверджує, що НАТО є нашим орієнтиром? Хоча, насправді, це не так вже й цікаво. Люди його типу завжди маніпулюють фактами", - підсумував експерт.
Як повідомлялось раніше, на Петра Порошенка пропонують накласти санкції. Відповідна петиція зареєстрована на сайті Президента України. Автори петиції наголошують, що діяльність політика завдала суттєвої шкоди національним інтересам країни. Підставами для санкцій проти Петра Порошенка автори петиції називають його участь у створенні Партії регіонів, роботу в уряді Миколи Азарова, зв'язки з представниками Російської православної церкви та бізнес, який сплачував податки в РФ навіть після початку війни.