Європейський Союз націлює європейські підприємства на заміну російського газу американським зрідженим природним газом (LNG) - повідомляє Bloomberg.

Європейський Союз орієнтує європейські компанії на використання більшої кількості американського скрапленого газу LNG.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Вloomberg із посиланням на інтерв'ю президента Євроради Антоніу Кошта.
"Сигнали, що надходять від Європейської комісії, вказують на те, що європейським компаніям варто скористатися вигідними цінами в США. Це відкриває відмінну можливість для збільшення імпорту зрідженого природного газу з Америки. Такий розвиток подій створює нові перспективи для Сполучених Штатів і водночас звільняє додатковий простір на ринку для постачання з інших джерел", - підкреслив президент Європейської ради.
Як повідомляє видання, ЄС має намір представити дорожню карту з позбавлення залежності від російського викопного пального до 6-го травня. Цей факт сам по собі є сигналом для європейських компаній, щоб вони закупляли більше американського LNG в якості альтернативи російському газу.
Вloomberg підкреслює, що енергетична стратегія економічного блоку ЄС, який включає 27 країн, була розроблена на фоні різкого зменшення постачання російського газу в Європу після початку військової агресії проти України. Важіль, який Кремль використовував для тиску на європейських союзників України, призвів до безпрецедентного зростання цін на пальне та електроенергію в більшості країн ЄС.
На 24 лютого 2022 року доля російських поставок газу в структурі газового імпорту до ЄС складала 40%. За даними 2024 року, ЄС скоротив залежність від російського газового імпорту до 19% і продовжує послідовну політику з метою повного позбавлення від такої енергетичної залежності.
Ці події відбуваються в період, коли Європейський Союз намагається досягти угоди зі Сполученими Штатами для вирішення торговельних суперечок. Президент США Дональд Трамп неодноразово закликав європейські країни збільшити закупівлі американських енергетичних ресурсів, якщо вони прагнуть уникнути запровадження мит, зазначають автори Bloomberg.
Як зазначає видання, станом на сьогодні США є третім за обсягами постачальником газу до країн ЄС.
Очікується, що запропонована Єврокомісією "дорожня карта" надасть європейським компаніям правовий інструмент для розірвання довгострокових контрактів на поставки російського газу і розширить можливості для застосування квот та тарифів на таку продукцію на європейському ринку.
Видання зазначає, що одним з найдієвіших заходів для зменшення залежності від російських викопних енергоресурсів могло б стати введення санкцій ЄС проти російського газового сектору. Однак, наразі блок не має можливості реалізувати це, оскільки нові обмеження вимагатимуть консенсусу, а країни на кшталт Угорщини та Словаччини не підтримують такі ініціативи. Водночас, рішення про запровадження квот, тарифів та інших торговельних обмежень може бути ухвалено на рівні ЄС на основі принципу кваліфікованої більшості.