Європейський парламент виступив з ініціативою провести в Грузії нові вибори до парламенту.
28 листопада, у четвер, Європейський парламент прийняв резолюцію стосовно парламентських виборів у Грузії, що проходили 26 жовтня. Інформацію про це надала пресслужба ЄП.
Резолюцію затвердили 444 депутати. В свою чергу, 72 парламентарі проголосували "проти", а 82 утрималися від голосування.
У документі зазначається, що вибори в Грузії, яка прагне стати членом Європейського Союзу, "не відповідали стандартам свободи та справедливості" і стали "черговим прикладом тривалої репресії демократії в країні, за що відповідальність покладається на керівну партію Грузинська мрія".
Члени Європейського парламенту висловили осуд численних і суттєвих порушень, зафіксованих під час виборів. Серед них були випадки залякування виборців, маніпуляцій, перешкоджання діяльності спостерігачів та медійників, а також інформація про зловживання з електронними голосувальними системами.
Оголошені Центральною виборчою комісією результати голосування "не можуть вважатися достовірним відображенням бажань грузинського народу", зазначили вони.
ЄП відкидає будь-яке визнання результатів парламентських виборів, як це повинно бути визнано міжнародною спільнотою, а депутати хочуть, щоб вибори відбулися повторно протягом року під ретельним міжнародним наглядом і незалежною виборчою адміністрацією.
Європейський парламент також закликає держави-члени ЄС ввести індивідуальні санкції проти грузинських чиновників і політичних діячів, які несуть відповідальність за «знищення демократичних процесів, порушення виборчих норм і стандартів, а також зловживання своїми повноваженнями».
Зокрема, мова йде про прем'єр-міністра Іраклія Кобахідзе, мера Тбілісі та генерального секретаря партії Грузинська мрія Каху Каладзе, спікера парламенту Грузії Шалву Папуашвілі та олігарха Бідзіну Іванішвілі.
Євродепутати також закликали Європейський Союз навести жорсткі обмеження на офіційні взаємодії з урядом та парламентом Грузії.
Європейський парламент чітко висловив своє засудження на адресу Росії за її постійне втручання в демократичні процеси в Грузії через дезінформаційні кампанії. Зокрема, йдеться про розповсюдження теорії змови, що зображує так звану "глобальну партію війни", яка нібито стверджує, що опозиційні сили прагнуть втягнути Грузію у конфлікт із Росією за вказівкою Заходу.
У резолюції депутати попередили грузинську владу про те, що будь-які спроби заборонити законно створені політичні партії ще більше відштовхнуть країну від ЄС і зроблять неможливими будь-які кроки до вступу. У документі також зазначається, що політика Грузинської мрії несумісна з євроатлантичною інтеграцією.