Кабінет Міністрів України повідомляє: "Зроблено в Україні" - тепер ще більше техніки з компенсацією у 25% - вже доступно понад 13 тисяч товарів.

Міністерство економіки України втретє з початку 2025 року внесло зміни до Переліку техніки та обладнання для агропромислового комплексу, що підлягають державній компенсації у розмірі 25% від вартості. У новій редакції додано 1373 нові товарні позиції, що підвищило загальну кількість до 13 283 одиниць техніки вітчизняного виробництва.
"В березневому оновленні ми включили 62 нові позиції, а в січневому – більше 100. Наразі ми досягли рекорду в розширенні програми – 1373 нові елементи та 8 нових виробників. Це стало відповіддю ринку на зростаючий попит і підтвердженням успішності наших підтримуючих інструментів. Більше можливостей для аграріїв – це більше інвестицій у вітчизняну промисловість," – підкреслив заступник Міністра економіки України Андрій Телюпа.
Серед новинок представлені сівалки, культиватори, глибокорозпушувачі, борони, обприскувачі та машини для висадки розсади. Оновлений список тепер включає 8 нових компаній з Харківської, Полтавської, Тернопільської областей, а також міст Дніпро, Кропивницький і Київ. Крім того, 28 акредитованих виробників розширили свої пропозиції на 722 нові позиції.
Серед акредитованих учасників програми найбільше нових позицій було зареєстровано підприємствами з Харківської області (224 позиції), Вінницької області (148), Кіровоградської області (72), а також з міста Дніпро та Дніпропетровської області (69) і Київської області (52).
В рамках програми вже 152 українських виробника отримали участь у компенсації в розмірі 25%, підтвердивши рівень локалізації своєї продукції відповідно до постанови Кабінету Міністрів №130.
Як скористатися програмою
Агровиробник має обрати техніку з Переліку на сайті Мінекономіки, придбати її у виробника або офіційного дилера і подати заявку через уповноважений банк.
Для підприємств, які хочуть включити свою продукцію до програми, діє постійна процедура подання заявок. Деталі -- у розділі "Промислова політика" на офіційному порталі Мінекономіки.
Програма часткової компенсації витрат на українську агротехніку виступає одним із основних механізмів ініціативи "Зроблено в Україні", котра орієнтована на стимулювання національного виробництва, забезпечення нових робочих місць та збільшення внеску переробної промисловості у валовий внутрішній продукт.