Мерц підкреслює значення підтримки єдності Європейського Союзу, одночасно акцентуючи на необхідності його реформування.

Влада популістів становить серйозну загрозу для європейської єдності, яка зараз як ніколи потребує посиленої співпраці, зокрема в межах різних форматів.
Цю інформацію озвучив канцлер Німеччини Фрідріх Мерц під час прес-конференції з журналістами в Берліні 18 липня, підбиваючи результати перших десяти тижнів роботи свого уряду, як повідомляє кореспондент Укрінформу.
"Це серйозні виклики, які можуть загрожувати єдності Європейського Союзу," - зазначив Мерц, коментуючи можливість приходу правих популістських сил до влади в результаті виборів у європейських країнах.
Німецький політик відкрито зізнався, що сподівався на інший результат президентських виборів у Польщі, а також висловив певне занепокоєння щодо ситуації у Франції.
Водночас, додав він, вибір також залежить від того, чи вірить більшість громадян у те, що цей Європейський Союз здатний справді розв'язати проблеми нашого часу. В цьому контексті канцлер назвав "виправданою" деяку критику на адресу Європейського Союзу в його нинішньому вигляді, зокрема через велику бюрократичність і повільність у реагуванні на певні події.
"Зараз ми бачимо, наскільки складною є, наприклад, політика щодо України в рамках Європейського Союзу", - сказав Мерц.
Як приклад він навів позицію Словаччини щодо чергового пакета санкцій і повідомив, що "майже щодня" розмовляв з прем'єр-міністром Робертом Фіцо протягом останніх кількох днів.
"Ми провели зустріч у Брюсселі, активно обговорюючи різні питання та обмінюючись думками між командами. Особливо вдячний Роберту Фіцо за його рішення підтримати запуск вісімнадцятого пакету санкцій учора. Проте, цей процес знову ж таки затягнувся на тривалий час," - підкреслив глава уряду Німеччини, закликаючи до покращення умов у Європейському Союзі.
"Якщо ми зможемо водночас показати, що Європейський Союз перетворюється на платформу для інновацій та конкурентоспроможності; якщо ми забезпечимо стабільність як всередині, так і за його межами; якщо ми будемо продовжувати підвищувати добробут наших громадян; якщо ми зможемо довести, що, спираючись на свою історію, Європейський Союз здатний діяти і в сучасних умовах, у тому числі у сфері зовнішньої політики та безпеки – лише тоді ми зможемо ефективно протистояти викликам з боку лівих та ультраправих", - зазначив політик.
Одночасно він відзначив, що співпраця в таких форматах, як Е3 (Німеччина, Франція та Велика Британія), є дуже корисною.
За словами Мерца, той факт, що він їздив до Києва з прем'єрами Польщі Дональдом Туском і Великої Британії Кіром Стармером, а також президентом Франції Еммануелем Макроном у перший тиждень свого перебування на посаді, свідчить про те, наскільки важливим канцлер вважає формат E3 - плюс Польща, і, де це можливо, плюс Італія. Серед інших форматів він згадав об'єднання "Північних країн" (держави Балтійського моря, до яких Німеччина також належить).
"Отже: у світі зараз так багато змінюється, що ми повинні реагувати на це відповідними форматами в Європі... Нам зараз дуже потрібні альянси по всьому світу - і ми повинні їх знайти, особливо в Європі. Не тільки в Європі, але також і особливо тут", - сказав Мерц і назвав "провалом" попереднього уряду те, що той не зробив достатньо в цьому відношенні.
Уряд, який очолює Мерц, функціонує з 6 травня, тобто вже протягом 10 тижнів.