Аналітичне інтернет-видання

Міністерство юстиції США ліквідувало команду, яка займалася виявленням активів російських олігархів.

Міністерство юстиції США припиняє ініціативи, які були запроваджені після широкомасштабного вторгнення Росії в Україну в 2022 році, що мали на меті накладення санкцій на олігархів, які мають зв’язки з Кремлем. Про це повідомляє агентство Reuters.

У документі, підготовленому генеральною прокуроркою США Пем Бонді, який було опубліковано в середу під час серії розпоряджень в її перший робочий день, але раніше не анонсованому, зазначається, що ініціатива, відома як Task Force KleptoCapture (Робоча група з протидії клептократії), буде завершена в рамках перерозподілу уваги та фінансування для боротьби з наркокартелями та міжнародними злочинними угрупуваннями.

"Ця стратегія потребує кардинальної трансформації у способі мислення та методах", -- зазначила Бонді у своїй директиві, підкресливши, що ресурси, які в даний час спрямовуються на реалізацію санкцій та замороження активів олігархів, будуть перенаправлені на боротьбу з картелями.

Програма була створена під час адміністрації демократа Джо Байдена для того, щоб завдати фінансового удару по найближчому оточенню російського диктатора Володимира Путіна та покарати тих, хто порушує санкції та експортний контроль.

У матеріалі зазначається, що робоча група стала елементом більшої стратегії, спрямованої на ізоляцію Росії від глобальних ринків і забезпечення виконання санкцій, накладених на Москву у відповідь на міжнародне засудження війни в Україні.

За час своєї роботи група порушила справи проти Олега Дерипаски (магната алюмінієвої промисловості) та Костянтина Малофєєва (власника великого медіахолдингу).

Також були конфісковані яхти, що належали підсанкційним олігархам Сулейману Керімову та Віктору Вексельбергу.

Хоча розслідування, ініційовані цією групою, ймовірно, триватимуть, їх більше не будуть координувати з головного офісу Міністерства юстиції. Прокурори, які брали участь у діяльності робочої групи, повернуться до своїх попередніх обов'язків. Згідно з новою директивою, ці зміни залишатимуться в силі щонайменше 90 днів, але можуть бути продовжені або встановлені на постійній основі.

Читайте також