Аналітичне інтернет-видання

"Не варто нічого запасати", - заявив Ляшко, запевняючи, що ухвалений парламентом закон не призведе до зникнення ліків з магазинів.

Він звернувся до українців із закликом не робити масових закупівель медикаментів, оскільки дефіциту не очікується.

Про це міністр заявив в інтерв'ю LB.ua.

Віктор Ляшко зазначив, що уряд не прагнув впроваджувати жорсткі обмеження на ринку, оскільки вважає, що конкуренція є найбільш ефективним механізмом, який забезпечить позитивні результати.

"Згідно зі статистичними даними, на нашому ринку існує неймовірна конкуренція. Маємо більше ніж 120 українських виробників, близько 100 імпортерів і приблизно 300 дистриб'юторів. Аптечні мережі складаються з близько 5000 учасників бізнесу, що налічують 22 000 торгових точок. Це означає, що обсяги повинні сприяти конкуренції та зниженню цін. Але чи це дійсно відбувається? Ні. Динаміка свідчить про зростання цін на медикаменти," - зазначив він.

За його словами, відбувається агресивна політика розвитку ринку і маркетингу: коли на певний лікарський засіб відбуваються домовленості між виробником і маркетуючою організацією і цей лікарський засіб агресивно пропонується, коли споживач приходить в аптеку. Тому завдання влади це врегулювати.

"Чи це сподобається ринку, який так розвивається? Ні. Тому починаються з'являтися заяви про те, що щось відбудеться. Чому якісь ліки зникнуть? Яка підстава? Де якісь заборони є в тексті законопроєкту? Нема", - запевнив Віктор Ляшко.

Він вважає, що набір заходів з боку влади сприятиме відкритому формуванню цін.

Нагадаємо, 12 лютого 2025 Верховна Рада в цілому ухвалила закон № 11493, який має знизити ціни на ліки. Деякі експерти зазначали, що регуляція фармацевтичного ринку може призвести до того, що частина пацієнтів залишиться без ліків, бо вони просто зникнуть з аптек. Повністю інтерв'ю з Віктором Ляшком читайте тут.

Читайте також