Поразка Росії в Курській області підвищує шанси на ведення переговорів, -- повідомляє джерело.
![](/images/content/8535223455/691962cb147173e9a9fc852677fcddaf.jpg)
Наразі росія не здатна повернути втрачену частину курської області. Ця ситуація підриває позиції керівництва кремля у війні та наближає переговори. Зокрема -- на тлі тиску з боку США
Відоме джерело зазначає, що ця обставина може вплинути на становище Російської Федерації в рамках мирних переговорів, особливо враховуючи підхід адміністрації Дональда Трампа, яка активно шукає можливості для припинення конфлікту.
"Неспроможність путіна вигнати українську армію з російської території може набути додаткового значення, оскільки президент США Дональд Трамп наполягає на укладенні угоди про припинення війни. Тим часом, як російські війська продовжують поступово просуватися на полі бою на сході України, Київ зберігає курську область як козир для потенційного обміну територіями на будь-яких переговорах", -- йдеться у матеріалі.
Російські аналітики зазначають, що військове командування не було готовим до втрати територій та тривалого конфлікту. На думку голови Фонду "Петербурзька політика" Михайла Виноградова, результати військових дій Росії виявилися значно менш успішними, ніж передбачалося.
Як зазначено, незважаючи на те, що бойові дії в Курській області відбуваються на відносно невеликій території, сам факт українського наступу в цьому регіоні став несподіванкою для російської сторони. За оцінками офіційних осіб, внаслідок активних бойових дій близько 150 тисяч жителів Курської області були змушені залишити свої домівки. У січні в Курську пройшли акції протесту, під час яких місцеві жителі вимагали від влади більшої підтримки для переселенців та активнішого пошуку зниклих безвісти родичів.
Курський активіст Володимир Синельников заявив: "У нашій країні триває війна, а держава виявилася абсолютно не готовою до цього, починаючи від укріплень і закінчуючи житловими сертифікатами".
Водночас в рф не вважають ситуацію в Курській області національною проблемою. Консультант Chatham House Микола Петров зазначив, що для російської влади цей регіон є лише локальною кризою, що не потребує негайного вирішення.
Проте навіть за такого підходу Росія все ще відправляє тисячі своїх військових у спробах відновити контроль над цим регіоном. За інформацією джерела, це може вплинути на міжнародні переговори як додатковий фактор.
"Путіну необхідно визначити ключові пріоритети, адже його ресурси вичерпані, і, здається, він більше зосереджений на досягненнях в Україні, ніж на поверненні територій у Курській області", — зазначив Бота Іліяс, старший аналітик компанії стратегічної розвідки "Призма".
Одночасно Росія не припиняє застосовувати стратегію виснаження, здійснюючи наступальні операції на сході України з метою примусити Київ і західні країни до компромісів. Російська сторона відкрито повідомляє, що може продовжувати конфлікт ще протягом 2-3 років.
Однак адміністрація Дональда Трампа посилює тиск на рф, домагаючись припинення бойових дій. За даними джерела, президент США погрожує путіну новими масштабними санкціями, якщо той не погодиться на компроміси у переговорах.