Втрата Курської області для Путіна підштовхує Росію до переговорного процесу, - повідомляє Bloomberg.
![](/images/content/8534808001/2bef2c3631b59579f21fe6c94699679f.jpg)
У виданні підкреслили, що Київ зберігає Курську область як козир для потенційного обміну територіями.
Після того, як влітку українські військові неочікувано захопили частину Курської області РФ, російський президент Володимир Путін заявив, що головним завданням Міноборони країни є відбиття вторгнення. Пройшло вже шість місяців, а росіяни досі намагаються виконати завдання свого диктатора, пише Bloomberg.
Нездатність Путіна витіснити українські сили з російських земель може отримати нове значення, оскільки президент США Дональд Трамп активно закликає до укладення мирної угоди. Хоча російські війська продовжують повільно просуватися на сході України, Київ тримає Курську область в запасі як можливий актив для територіальних переговорів, зазначають автори статті.
У виданні наголошують, що перша окупація території РФ з часів Другої світової війни є "особистою невдачею для Путіна", адже його внутрішній імідж базується на тому, що він є сильним лідером, який захищає інтереси нації.
"В цілому, результати військових дій виявилися менш успішними, ніж планувалося. Система виявилася недостатньо готовою, як до втрати територій, так і до тривалості конфлікту", - підкреслив керівник Фонду "Петербурзька політика" Михайло Виноградов.
Водночас у Bloomberg зазначають, що конфлікт охоплює лише обмежену частину Курської області. Проте наступ українських сил у регіоні з населенням приблизно один мільйон людей виявився несподіваним для росіян, які на третьому році війни почали відчувати наслідки вторгнення, ініційованого Путіним.
Російські урядовці повідомили, що приблизно 150 тисяч мешканців Курщини були змушені залишити свої домівки внаслідок бойових дій. Водночас зростає невдоволення серед населення через нездатність держави забезпечити безпеку своїх громадян. Наприклад, у січні в Курську сотні людей вийшли на акції протесту, висловлюючи незадоволення тим, що чиновники не роблять достатньо для розміщення переселенців і пошуку зниклих безвісти родичів.
"В Україні триває війна, і наша держава виявилася зовсім не підготовленою до цього: від недостатніх укріплень до проблем з видачею житлових сертифікатів", - зазначив курський активіст і волонтер Володимир Синельников, який займається пошуком зниклих безвісти на територіях, що були окуповані.
Однак консультант лондонського аналітичного центру Chatham House Микола Петров наголосив, що у Кремлі розглядають Курську область як "регіональну проблему, а не національну".
"Це вказує на те, що немає потреби кудись поспішати," - зазначив він.
Попри те, що Курська операція не зупинила наступ РФ на сході України, Кремль відправив тисячі військових, аби спробувати витіснити українські сили з регіону.
"Це може чинити тиск на Путіна, адже Трамп закликає його досягти угоди щодо припинення війни і попереджає про можливість введення серйозних нових санкцій у разі відмови", - зазначили автори статті.
Також, Росія вказала на те, що її план полягає в продовженні військових дій з метою тиску на Україну та США, сподіваючись, що ці країни погодяться з вимогами Москви. Офіційні джерела зазначають, що РФ здатна вести бойові дії ще протягом двох-трьох років.
"Путін змушений визначати пріоритети, оскільки його ресурси вичерпані, і, здається, він більше зосереджений на досягненнях в Україні, ніж на поверненні територій у Курській області, - зазначив Бота Іліяс, старший аналітик лондонської стратегічної розвідувальної компанії 'Призма'."
Раніше президент України Володимир Зеленський висловив впевненість, що російським загарбникам не вдасться витіснити Збройні Сили України з Курщини в найближчій перспективі. Він підкреслив, що українська армія надійно контролює ситуацію в цьому регіоні і продовжить робити це в майбутньому.
Водночас військовий аналітик Олександр Мусієнко підкреслив, що в Курській області можуть розвиватися два можливі сценарії:
"Ворог буде перегруповуватися і задіюватиме сили і резерви. Якщо не буде північнокорейців, то їм треба буде знімати війська з фронту. Або вони візьмуть певну паузу до очікування підкріплення і будуть задіювати авіацію, вестимуть обстріли артилерією, дронами, але кількість наземних атак може зменшитися".