Аналітичне інтернет-видання

Прем'єр-міністр Грузії продовжує вважати, що країна має реальні шанси стати членом Європейського Союзу до 2030 року.

Прем'єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе висловив "оптимізм" щодо можливостей країни вступити до Європейського Союзу до 2030 року.

Про це він сказав в інтерв'ю Euronews, повідомляє "Європейська правда".

У своєму першому інтерв'ю після оголошення грузинською владою про призупинення переговорів щодо вступу до Європейського Союзу, прем'єр-міністр Кобахідзе підкреслив, що тепер усе залежить від Брюсселя. Він також додав, що ЄС має проявити більшу гнучкість у своїй політиці щодо нових членів.

Кобахідзе сказав, що Грузія стикається з "деякими значними проблемами з європейською бюрократією", але підкреслив, що він все ще "дуже оптимістичний" щодо того, що його країна отримає членство в ЄС до 2030 року.

"(Ми) плануємо вперто рухатися до цієї цілі і сподіваємося, що в найближчому майбутньому підхід до Грузії стане більш справедливим", - зауважив він.

У листопаді Кобахідзе заявив, що Грузія не планує порушувати питання про переговори щодо вступу до Європейського Союзу до 2029 року. За словами прем'єр-міністра країни, це рішення обумовлене "шантажем і маніпуляціями" з боку певних європейських політиків.

Європейський Союз надав Грузії статус кандидата у грудні 2023 року, проте на практиці призупинив процес інтеграції на невизначений період і зменшив фінансову допомогу в червні минулого року. Це стало наслідком прийняття закону про "іноземних агентів", який, на думку ЄС, є ініційованим Росією та має авторитарні тенденції.

Кобахідзе в одному з інтерв'ю підкреслив, що політика Тбілісі не є причиною відсутності "доброчесних відносин" між Грузією та Європейським Союзом на сьогоднішній день.

"Це пов'язано з європейською бюрократією та підходом до Грузії. Зміна в цій політиці призведе до покращення ситуації," - зазначив він.

Нагадаємо, що напередодні парламент Грузії, в якому відсутня опозиція, затвердив набір репресивних законодавчих актів.

Єврокомісарка з питань розширення ЄС Марта Кос висловила невдоволення щодо законодавчих ініціатив грузинського уряду, зазначивши, що вони можуть ще більше загрожувати правам громадян.

Читайте також