Аналітичне інтернет-видання

Президент Фінляндії висловив свої прогнози щодо термінів встановлення миру в Україні.

Стубб вважає, що Путін сприймає лише жорстку мову. Саме тому Трамп обирає таку риторику в своїх зверненнях до нього.

Президент Фінляндії Олександр Стубб вважає, що мирна угода між Україною та Росією може бути досягнута вже в найближчі місяці. Цю точку зору він озвучив під час прес-конференції, що відбулася в четвер, 30 січня, повідомляє фінське видання Yle.

Стубб заявив, що з обережним оптимізмом ставиться до прагнень президента США Дональда Трампа досягти миру в Україні.

"Спочатку будуть намагатися досягти перемир'я, що може зайняти від трьох до шести місяців, а згодом переходити до мирних дискусій," - зазначив Стубб.

На думку Стубба, основні засади фінської політики зосереджені на принципах незалежності, суверенітету та цілісності територій. Він підкреслив, що в найближчий час, протягом днів, тижнів і місяців, Україні необхідно надавати підтримку, щоб вона могла зайняти міцну позицію для можливого старту переговорів про мир і припинення вогню.

Стубб зазначив, що після бесіди з президентом України Володимиром Зеленським на минулому тижні його настрій покращився.

За інформацією видання, коли журналісти звернулися до Стубби з питанням про ймовірність того, що Трамп зможе перекликати Путіна до мирних переговорів і врешті-решт встановити мир в Україні, фінський президент підкреслив, що Трамп використовує метод, який полягає в висуненні ультиматумів, що змушує Путіна сісти за стіл переговорів. Стубба зазначив, що Путіна потрібно не просто заохочувати до переговорів, а реально змушувати до них.

"На мою думку, Путін сприймає лише рішучу мову. Саме цим стилем спілкується з ним Дональд Трамп в даний момент", - зазначив Стубб, підкресливши, що це позитивно.

Він вважає, що немає загрози в тому, що питання миру в Україні можуть обговорювати без участі самої країни. Крім того, він висловив впевненість, що Європа повинна бути залучена до переговорів в якійсь формі, адже саме на цих переговорах визначається майбутнє європейської архітектури безпеки.

Нагадаємо, що напередодні державний секретар США Марко Рубіо підкреслив, що для досягнення миру необхідно виконати "значну кількість складних завдань", що вимагатиме певного часу.

Президент Фінляндії висловив ініціативу щодо виключення Російської Федерації з Ради безпеки ООН.

Читайте також