Аналітичне інтернет-видання

Занадто довго тримав у таємниці свої фінансові активи та майно від податкових органів: колишньому народному депутату висунули обвинувачення.

Народного депутата України з попередніх скликань запідозрили у неналежному декларуванні активів, загальна вартість яких перевищує 2 мільйони гривень. Існує ймовірність, що політик не вказав у декларації квартиру, грошові кошти на банківських рахунках, а також нежитлові приміщення.

Цю інформацію надали представники Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП). Щодо підозрюваного відомо, що він:

Ім'я політика не озвучують, проте його характеристика цілковито відповідає Михайлу Головку. Його дії було класифіковано згідно з частиною 1 статті 366-2 Кримінального кодексу України (Декларування неправдивих даних).

"У межах досудового розслідування встановлено, що на той момент голова облради в деклараціях за 2022-2023 роки не відобразив відомості про квартиру площею 201,9 кв. м, що належала його матері, проте яку він використовував разом із членами сім'ї. Крім того, у декларації за 2022 рік особа не внесла інформацію про грошові кошти на банківському рахунку, а також нежитлові приміщення, а саме паркувальне місце, автомийку та кладову, які належать членам його сім'ї", - зазначили в САП.

Скандальна ситуація з Михайлом Головком: які звинувачення висувають проти політика?

У червні 2023 року Михайло Головко, а також його заступники Ігор Дем'янчук і Ігор Гайдук були затримані за підозрою у корупційних діях. За інформацією слідчих, вони намагалися отримати близько 1,8 мільйона гривень від підприємця за оформлення актів виконаних робіт з будівництва та ремонту об'єктів, що належать Тернопільській обласній раді.

Суд ухвалив рішення про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою на 60 днів, з можливістю внесення застави у розмірі 805,2 тисячі гривень. Наступного дня після внесення застави Головка звільнили з-під варти.

У жовтні того ж року депутати Тернопільської обласної ради ухвалили рішення про його звільнення. Проте в серпні 2024 року Восьмий апеляційний адміністративний суд у Львові задовольнив скаргу щодо відновлення Головка на посаді. Суд також зобов'язав виплатити йому 591 тисячу гривень як компенсацію за втрачену заробітну плату під час вимушеної відсутності.

OBOZ.UA також інформував про те, що діючому народному депутату може загрожувати тюремний вирок через його причетність до корупційної схеми, пов'язаної з закупівлею кабелів для "Укрзалізниці". Вірогідно, мова йде про позафракційного депутата, який є членом Комітету з транспорту та інфраструктури, а також співголовою депутатської групи "За майбутнє" Віктора Бондаря.

Читайте також