Аналітичне інтернет-видання

Словацька опозиція висловлює підтримку щодо відправки миротворців в Україну, однак є певні деталі.

У Словаччині депутат опозиційної партії "Свобода та солідарність" Юрай Крупа висловив підтримку ідеї направлення словацького миротворчого контингенту в Україну після завершення конфлікту. Проте для реалізації цього плану необхідно, щоб після виборів в країні відбулися зміни в уряді.

У статті для видання Dennik N член Національної ради Словаччини зазначає, що його партія "протягом тривалого часу і з послідовністю" відстоює "зовсім інші цінності" в питаннях оборонної та безпекової політики країни, на відміну від "владної коаліції". На думку опозиційного політика, антиукраїнська позиція прем'єра Роберта Фіцо перешкоджає підтримці європейських орієнтирів і наданню допомоги Україні.

Він запевнив, що після відновлення влади його партії в Братиславі будуть суттєво підвищені витрати на оборону, зміниться підхід до України, а також країна "надолужить втрачене у зміцненні обороноздатності Європи".

"Хоча ми ще не досягли остаточної згоди щодо всіх аспектів політики безпеки Словаччини, я, як і моя команда в SaS, не виключаємо можливості участі наших збройних сил у спільних місіях під егідою ЄС або за підтримки коаліції бажаючих. Реалізація цієї узгодженої ініціативи стане можливою лише за умови нашої перемоги над Фіцо на демократичних виборах та здобуття влади. Аналогічно, питання збільшення витрат на оборону є критично важливим, адже без цього Словаччина не зможе вижити", - зазначає Крупа.

В той же час опозиційний діяч акцентував увагу на тому, що питання можливого відправлення військових в Україну "піднімає ряд аспектів, на які наразі не існує чітких відповідей". Зокрема, як підкреслив політик, ухвалення остаточного рішення ускладнюється позицією Польщі та Німеччини, які оголосили про свою відмову брати участь у цій місії.

Ситуація може зазнати змін, проте вже зараз помітні ознаки роз'єднаності в європейських підходах. Навіть досягнення перемир'я в Україні залишається недосяжною метою. Я впевнений, що якщо Європа має намір створити зміцнену оборонну систему, то Україна стане ідеальним майданчиком для цього. Для забезпечення стримуючої оборони необхідно сформувати великий об'єднаний контингент, що вимагатиме належної командної структури, матеріально-технічного забезпечення та відповідних стандартів. Саме в цьому бойовому досвіді має зародитися майбутній стовп укріпленої оборони Європи", - зазначив Крупа.

"Свобода і солідарність" залишалася складовою коаліційного уряду Словаччини до 2022 року. З моментом приходу до влади нинішнього прем'єра Фіцо, партія опинилася в опозиції.

Вибори до парламенту Словаччини заплановані на вересень 2027 року, за умови, що не виникнуть позачергові вибори.

Як повідомляв OBOZ.UA, раніше віцепрезидент словацької правлячої партії влади "Курс - соціальна демократія" та євродепутат Ерік Каліняк розмріявся про захоплення російськими окупантами української столиці. За його словами, якби Київ опинився під контролем путінських військ, тоді Словаччина мала б "надійного сусіда".

Читайте також