Аналітичне інтернет-видання

Сполучені Штати та Європейські країни не надають Україні можливості вигнати Росію зі своєї землі, -- зазначає The Guardian.

Останній місяць був важким для України: Росія, залучила понад 11 тисяч військових з Північної Кореї для повернення контролю над Курською областю. Також Росія з новою силою руйнує українську енергосистему та запускає нову експериментальну зброю середньої дальності по Дніпру.

Однак, після всіх цих подій, західна стратегія стосовно війни насправді найбільш точно характеризується інкременталізмом. Це означає поступове постачання озброєнь, що дозволяє підтримувати ситуацію в певному стані, але не надає Україні реальних можливостей для вигнання Росії з її територій. Таку думку висловив Джеймс Ніксі, керівник програми "Росія-Євразія" в Chatham House.

По-перше, збільшення підтримки України обійдеться набагато дорожче -- оборонні витрати, постачання зброї, підтримання функціонування української економіки та суспільства. Демократичні уряди, залежні від своїх виборців, не люблять говорити їм про це.

Іншою причиною є побоювання щодо можливого загострення конфлікту. Коли Росія нещодавно провела випробування "експериментальної" балістичної ракети, США, зокрема, утрималися від активних дій у відповідь. Адміністрація Байдена, очевидно, відчула страх перед ядерними загрозами з боку Росії та оновленням її ядерної стратегії.

Ніксі зазначає, що протягом восьми років, які минули з моменту анексії Криму до початку повномасштабної агресії Росії в 2022 році, західні країни надали вкрай обмежену кількість військового обладнання, а їхні санкції стосовно Росії виявилися недостатньо ефективними.

"На початку вторгнення Німеччина надала лише каски, а її танки з'явилися на полі бою лише через рік. Літаки F-16 почали виконувати польоти над Україною тільки в серпні цього року. Щодо британських ракет Storm Shadow, їх використання для атак на російську територію стало можливим лише минулого тижня", -- зазначає автор.

Автор вважає, що якби Захід надав зброю ще до вторгнення, а дозвіл на її належне використання -- одразу після, Україна, безсумнівно, перебувала б зараз у кращому становищі. Не можна з упевненістю сказати, що Україна витіснила б Росію зі своєї території. Але так само не можна з упевненістю стверджувати, що Росія взагалі вторглася б, якби Україна була краще озброєна.

Є ще одна причина, чому Захід не зробив все, що міг. Ніксі стверджує, що якби це була Португалія чи Франція, то союзники зробили б все, щоб захистити ці країни повною мірою. Україна, однак, вважається "не Європою" і її потреби легше ігнорувати.

Раніше схожу думку висловила редакційна колегія газети The Wall Street Journal. В газеті зазначили, що Україна не виграє війну через обмеження Байдена щодо надання та використання зброї. Ці обмеження зашкодили здатності України перейти в наступ проти російських сил та атакувати важливі об'єкти в Росії, такі як засоби зв'язку та склади озброєнь.

Читайте також