Аналітичне інтернет-видання

Сполучені Штати та Франція планують обговорити питання припинення вогню в Україні: Рубіо та Віткофф влаштовують візит.

Державний секретар США Марко Рубіо разом із спеціальним представником президента Дональда Трампа Стівом Віткоффом готуються до поїздки в Париж, яка відбудеться наприкінці цього тижня. Як повідомляють два джерела, обізнані з підготовкою візиту, вони планують провести переговори з французькою стороною з приводу важливих геополітичних питань.

Цю інформацію повідомляє видання Politico.

Передбачається, що Віткофф матиме зустріч із президентом Франції Еммануелем Макроном, а Рубіо проведе бесіду з міністром закордонних справ Жаном-Ноелем Барро. Як зазначив один з американських чиновників, що побажав залишитися анонімним, після Парижа Рубіо планує відправитися до Африки.

Ключовими аспектами переговорів будуть питання, пов'язані з ситуацією в Україні, стратегією щодо Ірану та аспектами торгівлі. Зокрема, акцент буде зроблений на загрозах, які висловлює адміністрація Трампа щодо можливого введення нових тарифів.

Візит відбувається незадовго після поїздки Віткоффа до Москви, де він мав зустріч з президентом РФ Володимиром Путіним. Під час цієї зустрічі обговорювали можливість укладення припинення вогню в Україні на фоні застоя у переговорах між США та Росією за останні тижні. У Білому домі визнали, що, незважаючи на розчарування президента Трампа, зустріч у Москві стала "ще одним етапом" у зусиллях досягти мирної угоди.

Франція, у свою чергу, залишається ключовим гравцем у європейських зусиллях щодо забезпечення безпеки для Києва, включаючи перспективу розміщення підтримуючих сил в Україні в разі досягнення угоди про припинення вогню.

Цей візит стане першим для американських високопосадовців у Франції після того, як віцепрезидент Дж. Д. Венс брав участь у саміті, присвяченому штучному інтелекту, у лютому.

Очікується, що тема тарифів залишиться в числі ключових питань. На минулому тижні Макрон підкреслив, що 90-денне тимчасове призупинення жорстких мит, оголошене Трампом, є всього лише "тендітною" перервою в економічній напрузі між країнами.

Читайте також