Аналітичне інтернет-видання

Стефанішина прокоментувала, коли планується завершити підготовку України до членства в Європейському Союзі.

Згідно з висловлюваннями цього політичного діяча, Україні потрібно до 2025-26 років знайти відповіді на свої виклики.

Екс-віцепрем'єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина висловила думку, що українському уряду потрібно завершити підготовку країни до вступу в Європейський Союз до кінця 2027 року. Цю інформацію вона озвучила під час розмови з представниками "Європейської правди".

За її словами, у цьому аспекті нічого не змінилося.

"Відкрити всі кластери до 2025 року. Завершити процес зміни законодавства, щоб воно повністю відповідало нормам ЄС, до кінця 2027 року. Навіть тепер усі зобов'язання, які ми беремо на себе в ході переговорів без перехідних періодів, мають термін до кінця 2027 року. Це означає, що 2025-2026 роки призначені для розробки рішень, а 2026-2027 роки - для їх ухвалення," - зазначила Стефанішина.

Політик підкреслила, що в даний час розробляється програма адаптації, в якій це буде враховано.

"У нас запущений великий проєкт Європейського Союзу Ukraine2EU, який допомагає в цьому. Є експерти, є методологічна база, є напрацювання. І як тільки будуть звіти Єврокомісії по кожному з кластерів - можна буде навіть частинами затверджувати цю програму за кожним із напрямків", - підкреслила колишня віцепрем'єрка.

Вона зазначила, що у неї немає підстав обговорювати можливу корекцію цілей на менш амбітні.

Ольга Стефанішина також підкреслила, що Угорщина не має можливості зупинити початок переговорів про вступ України до Європейського Союзу. Вона зазначила, що в основних документах ЄС відсутні положення, які дозволяють будь-якій державі перешкоджати відкриттю переговорного процесу з Україною.

"Політичний демпінг з боку Угорщини, який стримує амбіції Європейського Союзу через блокування, став каталізатором для аналізу та пошуку нових рішень. Було виявлено, що ані угода про заснування Європейського Союзу, ані рішення, прийняті на рівні Європарламенту чи Європейської ради, не встановлюють зобов'язань для досягнення одностайності. Одноголосне рішення стосується лише завершення переговорів або закриття певних напрямків", - зазначила Стефанішина.

Єврокомісарка з питань розширення, східного сусідства та відновлення України Марта Кос зазначила одну з ключових перешкод на шляху України до Європейського Союзу. Вона підкреслила, що агресивна російська пропаганда становить серйозну загрозу для країн-кандидатів на вступ до ЄС, як це, зокрема, спостерігається в Молдові.

"Вони вкладають мільйони євро, щоб перешкодити Молдові піти європейським шляхом. Вони дуже агресивні і поширюють брехню, намагаючись переконати громадян країни, що "якщо ви підете європейським шляхом, то буде така ж війна, як в Україні. Якщо ви станете членом ЄС, то ви втратите свою ідентичність". Я родом із країни, яка менша за Молдову, і насправді членство в ЄС зберігає нашу ідентичність", - пояснила Кос.

Читайте також