Суд вирішив залишити колишнього президента Південної Кореї в ув'язненні.

За інформацією Укрінформу, це зазначає агентство Yonhap.
Центральний окружний суд Сеула виніс постанову про відхилення клопотання всього через кілька годин після закінчення слухань, на яких обговорювалася легітимність затримання Юна та питання його подальшого утримання під вартою.
"Після аналізу свідчень підозрюваного та наданих у справі доказів, суддя оголосив, що його прохання не має підстав і підлягає відхиленню."
Юн звернувся з проханням переглянути свій арешт у середу. Це сталося менше ніж через тиждень після його затримання в Сеульському центрі утримання в Ійванзі, де він опинився через п’ять звинувачень, пов’язаних з його ініціативою ввести воєнний стан у грудні.
Закрите засідання суду, що відбулося у п'ятницю, тривало приблизно шість годин. Протягом цього часу захисники Юна та команда спеціального прокурора Чо Ін Сока виклали суперечливі доводи як на підтримку, так і проти його звільнення з-під варти.
Адвокати Юна підкреслили, що висунуті проти нього кримінальні звинувачення не мають достатніх доказів, а сам він не має можливості їх знищити. Юристи акцентували увагу на тому, що п'ять основних обвинувачень, які були наведені командою спеціального прокурора в ордері на арешт, вже охоплені справою про заколот, у рамках якої судять Юна. Зокрема, йдеться про можливі порушення прав членів Кабінету Міністрів та виготовлення підробленого документа щодо воєнного стану.
Протягом півгодини Юн обговорював проблеми зі своїм здоров'ям. Один із адвокатів політика зазначив, що його печінка перебуває "в критично поганому стані", через що йому важко пересуватися.
Команда спецпрокурора наголосила на необхідності тримання Юна під вартою, додавши, що усі звинувачення можна підтвердити та кваліфікувати як тяжкі злочини. Вони також висловили побоювання, що Юн може вплинути на свідчення свідків або знищити докази.
Після слухання Юн повернувся до слідчого ізолятора, де, ймовірно, проведе ще кілька днів. Протягом цього часу команда спецпрокурора має ухвалити рішення: чи намагатися ще раз примусово запросити Юна до свого офісу для допиту, чи вже перейти до висунення обвинувачень без додаткових запитань.
Згідно з інформацією, наданою Укрінформом, 10 липня колишнього президента Південної Кореї Юн Сок Йоля вдруге затримали у справі, пов'язаній з його спробою незаконно оголосити воєнний стан в країні наприкінці минулого року.