Ткаченко висловив своє незадоволення на адресу наглядової ради після того, як йому не вдалося зайняти пост керівника Суспільного мовлення.

У Олександра Ткаченка, колишнього міністра культури та ексгенерального директора медіагрупи 1+1, який не зміг виграти конкурс на посаду голови Суспільного, з'явилися питання стосовно правомірності рішень наглядової ради цього мовника.
Ткаченко повідомив про це на своїй сторінці у Facebook.
"Вибори на голову Суспільного минули, втім залишилися питання. Наприклад, у питаннях рейтингів трьох телеканалів каналів Суспільного на які направляється більшість з 2,175 млрд грн коштів платників податків і які разом менші, за нішевий канал Бігуді чи Оце. Чи відсутності обрахунків собівартості власного контенту на різних платформах, який має бути основою в діяльності публічного мовника та робить непрозорою обрахунок ефективності діяльності медіа(мʼяко кажучи). Чи голосування в засіданнях наглядової ради членів, які пропустили більше засідань, ніж передбачено законом і що може поставити під сумнів законність всіх рішень ради", - пояснив Ткаченко.
Він зазначив, що надіслав офіційний запит, який стосується діяльності АТ "НСТУ" та рішень, ухвалених наглядовою радою.
Ткаченко просить надати відповіді на майже 30 питань, "що становлять суспільний інтерес", наприклад:
Оцінка доцільності витрат та ефективності виробництва контенту; інформація про цільову аудиторію та редакційні принципи; аналіз стану регіонального мовлення; діяльність наглядової ради; обґрунтованість аналітичних даних про цифрову аудиторію та звітність щодо охоплення; проведення зовнішнього аудиту та фінансового контролю; кадрові стратегії в умовах воєнного стану; закупівлі в рамках проектів, які фінансуються донорами; співпраця з незалежними виробничими компаніями. Що стало передумовою цього?
Ткаченко виступав одним з кандидатів на посаду голови правління Суспільного. 15 квітня 2025 року на засіданні, в якому взяли участь 16 членів наглядової ради, 10 з них віддали свої голоси за Миколу Чернотицького. Ткаченко посів друге місце, здобувши шість голосів.
Суспільне – це автономна медіаорганізація в Україні, яка фінансується за рахунок податків громадян країни. Її заснування відбулося у 2017 році внаслідок реформування державного мовлення. Організація прагне дотримуватись професійних журналістських стандартів і створює матеріали для різноманітної аудиторії, що відрізняється віком, соціальним статусом, місцем проживання та звичками споживання інформації.
Суспільне мовлення об'єднує людей:
Телеканали Перший, Суспільне Культура, Суспільне Спорт, а також національна мережа регіональних каналів; радіостанції, такі як Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура і Радіоточка; у цифровому просторі - вебсайт Suspilne.media та мережа національних і місцевих цифрових платформ, а також платформа Суспільне Медіатека.