Аналітичне інтернет-видання

Трамп спостерігає за конфліктом з точки зору Путіна: The Telegraph пояснює, чому Рубіо змушений змінювати свою стратегію.

Державний секретар США Марко Рубіо змушений діяти обережно, оскільки президент Дональд Трамп бачить конфлікт крізь призму поглядів "фюрера" Російської Федерації Володимира Путіна.

Про це повідомляє The Telegraph.

Менше ніж шість тижнів тому Україна прийняла пропозицію США щодо припинення вогню. У той час Рубіо заявив, що "тепер слово за Росією". Однак після нещодавніх переговорів у Парижі виступ держсекретаря США справив враження, що ситуація залишилася без змін.

Ключовим моментом у дипломатичних зусиллях стало те, що 11 березня Україна погодилася на мирні переговори, тоді як Росія відмовилася. Ініціатива опинилася в руках диктатора Володимира Путіна. Його реакція була далеко не нейтральною — Кремль розпочав нову серію атак на цивільну інфраструктуру України. Зокрема, у Вербну неділю по центру Сум було випущено дві балістичні ракети, внаслідок чого загинуло як мінімум 36 людей, серед яких двоє дітей.

Ще 11 березня Рубіо заявив, якщо Росія відкине припинення вогню, "тоді ми, на жаль, дізнаємося, що є перешкодою для миру". З його логікою, зараз Вашингтон мав би визнати РФ перешкодою й об'єднатися з європейськими союзниками задля тиску на Путіна. Втім, в останній заяві політика не було й натяку на це. Натомість Рубіо наголосив: якщо угода не має перспектив на реалізацію, то США просто "рухатимуться далі".

Замість того, щоб прямо вказати на єдину сторону, яка не прийняла перемир'я, держсекретар уникає участі в одній із найтрагічніших подій з часів Другої світової війни, віддаючи перевагу тому, що назвав "іншими пріоритетами".

The Telegraph зазначає, що Марко Рубіо представляє молодше покоління політиків і не страждає від амнезії. Він чітко пам’ятає послідовність подій, свої власні висловлювання і, що найважливіше, усвідомлює, що саме Путін був ініціатором війни і залишається основною перепоною на шляху до миру.

"Проблема Рубіо в тому, що він постійно балансує між власною позицією та ризиком втратити довіру президента, який продовжує покладатися на Путіна та не має наміру посилювати тиск на Росію", - наголошують автори видання.

У той же час Дональд Трамп використовує свої важелі впливу не проти агресора Росії, а проти України, яка зазнає агресії. Зокрема, він зупиняє постачання зброї та розвідданих у вирішальні моменти.

Логіка американського лідера виглядає парадоксально: він чинить тиск на союзника й ігнорує дії противника. Якщо Рубіо хоче зберегти своє політичне майбутнє, йому доводиться пристосовуватись до настроїв Трампа - навіть якщо це шкодить його репутації та самоповазі.

Попередні держсекретарі США вважали, що їхній обов'язок полягає в тому, щоб відверто інформувати президента. Проте, як зазначає The Telegraph, Рубіо, який нещодавно почав виконувати свої обов'язки і досі не відволікся від змагання з Трампом, здається, не поділяє цього підходу.

Читайте також