Аналітичне інтернет-видання

Трамп сприймає Україну як об'єкт, проте країна повинна продемонструвати свою незалежність і суб'єктність, як зазначає Spiegel.

Новий курс Сполучених Штатів після відновлення президентства Дональда Трампа створює значні труднощі для України та її керівництва.

Цю інформацію наведено в статті впливового німецького журналу Der Spiegel, як повідомляє Укрінформ.

Як зазначається у статті, багато подій відбулося від початку лютого. Ми живемо "у темпі Трампа", нагадує автор слова спеціального посланника США Кіта Келлога на Мюнхенській безпековій конференції.

Світ розділився, і ніхто не відчуває цього так відчутно, як Україна та її президент Зеленський. За що він може сподіватися? Можливо, за Європу, яка, здається, застрягла в часі зі своєю ціннісною риторикою, інертністю та безсиллям... Наразі Дональд Трамп сприймає Україну як об'єкт, прагнучи укласти угоду з Володимиром Путіним щодо її умиротворення, розподілу та використання, - зазначає автор.

За його словами, стиль висловлювань Трампа почав нагадувати манеру Путіна, який усунув всі прояви демократії в Росії, називає Зеленського "незаконно обраним" та закликає до проведення нових виборів в Україні.

Автор зауважує, що Україна не є диктатурою, як нещодавно заявив американський президент, але її демократія серйозно постраждала внаслідок війни. При цьому рейтинг Зеленського аж ніяк не дорівнює 4%, як стверджує Трамп, а 57% українців довіряють своєму Президентові, і більшість вважають, що вибори не можуть відбутися під час війни.

На думку автора, український лідер має вагомі підстави бути настороженим щодо організації виборів з кількох причин. По-перше, єдність суспільства може бути під загрозою, що може створити можливості для агресора.

Автор підкреслює, що після завершення війни Зеленському доведеться виступити з відповідальністю за "негарну угоду з Росією", яка неминуче призведе до серйозних компромісів з боку країни.

"Туга за миром - це страх перед припиненням вогню, яке не триватиме. Усе, заради чого були поранені чи загинули сотні тисяч, могло би бути втрачено. Бути Черчиллем для Зеленського означало мужньо йти через війну, наче через тунель, дивлячись виключно на світло, спрямоване в його кінець, мобілізуючи сили втомленого суспільства, яке не бачить світла. Тепер стає зрозуміло, що з тунелю взагалі немає справжнього виходу, а в його кінці починається новий тунель, який буде називатися миром, але не буде справжнім миром, і в якому чекають нові втрати та розчарування. Як пояснити своїм людям, що обіцяне світло було оманливим?" - ставить питання автор статті.

На його переконання, нині, як і в період агресії РФ три роки тому, йдеться про необхідність підтвердити свою значущість як гравця на міжнародній арені, не звертаючи уваги на наслідки цього, щоб це стало відомо не лише власному народу, але й світовій спільноті, а також "особі в Кремлі та особі в Білому домі".

Автор пише, що після нападу Росії на Україну три роки тому Президент Зеленський, за оцінкою багатьох, був як "український Вінстон Черчилль": гордий, хоробрий, упевнений у перемозі. Тепер Дональд Трамп змушує його грати якусь іншу роль у новій "драматичній реальності". Тепер український лідер має вести свій народ до миру, хоча він цьому миру не вірить. Він має підготувати себе та українське суспільство до потворних, болючих компромісів. Від Зеленського залежить виживання держави та майбутнє її людей, пише автор.

Як повідомлялося раніше, на цьому тижні Дональд Трамп висловив несправедливу критику на адресу Президента України Володимира Зеленського. Численні міжнародні лідери та політики, у тому числі й американські, виступили проти таких думок.

Читайте також