Аналітичне інтернет-видання

Трамп виявив значне розчарування щодо Європи: Венс пояснив основні причини.

Віцепрезидент США вважає, що Європа має надмірну залежність від Сполучених Штатів у сфері безпеки.

Віцепрезидент США Джей Ді Венс висловив своє глибоке розчарування щодо європейських країн, зазначивши, що їхні лідери не враховують думку своїх громадян, особливо в питаннях економіки та міграції. Він також підкреслив, що безпека Європи значною мірою залежить від Сполучених Штатів. Ці думки Венс висловив під час інтерв'ю для видання UnHerd.

"Ми дуже розчаровані - "ми" - це я, президент (президент США Дональд Трамп, - ред.) і, звичайно, вся адміністрація Трампа, - що європейське населення продовжує вимагати більш розумної економічної та міграційної політики, а лідери Європи продовжують ігнорувати волю своїх громадян та пропонувати європейським народам протилежне тому, за що вони, здається, проголосували", - зазначив віцепрезидент США.

На його думку, "політика відкритих кордонів" підриває довіру до демократії, пише видання. Як зазначив Венс, "весь демократичний проєкт Заходу розпадається, коли люди продовжують вимагати менше міграції, а їхні лідери винагороджують їх більшою міграцією".

Окремо віцепрезидент США поділився своїми думками стосовно безпекової ситуації, підкресливши, що протягом усього його життя Сполучені Штати фінансували безпекову інфраструктуру Європи. Він зазначив, що ще 25 років тому в Європі існували численні потужні військові формування, які були здатні забезпечити захист своїх країн.

Що ж до теперішнього часу, каже Венс, то "більшість європейських країн не мають збройних сил, які могли б забезпечити їм розумну оборону".

"Британці, французи та поляки виступають яскравими прикладами. Але в певному розумінні, їх винятковість підкреслює загальне правило: європейські лідери недостатньо вкладали ресурси в безпеку, і ця ситуація потребує змін", - зазначив віцепрезидент США.

Послання Венса до Європи, каже він, таке саме, як і послання колишнього президента Франції Шарля де Голля у розпал Холодної війни, коли він наполягав на необхідності здорової міри незалежності від Вашингтона.

Венс зазначив, що де Голль мав прихильність до Сполучених Штатів, але водночас усвідомлював те, "що я також визнаю: постійна залежність Європи від США в питаннях безпеки не є вигідною ані Європі, ані Америці".

На думку віцепрезидента, те, що Європа стає більш незалежною, - "це добре для Сполучених Штатів:

"Мені не до вподоби, щоб європейці сліпо виконували вказівки американців. Вважаю, що це не відповідає їхнім інтересам, і, зрештою, не є вигідним і для нас."

Як повідомляв УНІАН раніше, Венс опинився під критикою з боку Китаю через свої висловлювання про "китайських селян". Нещодавно він намагався захистити митну політику Трампа, яка призвела до різкого падіння ринкових показників. Віцепрезидент зазначив, що США "позичають кошти у китайських фермерів для придбання товарів, які вони ж і виробляють". Представник Міністерства закордонних справ Китаю Лін Цзянь висловився про це, назвавши такі коментарі "незрозумілими і неввічливими".

Також він став на захист спецпредставника президента США Стіва Віткоффа після його скандальних заяв про Україну. Венс назвав Віткоффа "чудовим хлопцем, який робить неймовірну роботу". "Люди, які критикують його, зляться, що він досягає успіху там, де вони зазнавали поразки протягом 40 років", - написав віцепрезидент.

Віцепрезидент США підкреслив, що оптимальний шлях для забезпечення захисту України від можливого нового російського вторгнення полягає в створенні фінансових стимулів для США в контексті майбутнього України. "Якщо ви шукаєте реальні гарантії безпеки і прагнете запобігти повторному вторгненню Володимира Путіна, то найефективнішою гарантією стане економічна вигода для американців, пов'язана з майбутнім України", - зазначив він.

Читайте також