У Вашингтоні відзначили 91-шу річницю Голодомору – геноцидальних подій в Україні.
Протягом Голодомору в Україні в 1932-1933 роках Росія вчиняла численні вбивства, і ці жорстокі дії тривають і сьогодні. Тим не менш, міжнародна спільнота, що все більше усвідомлює криваві сторінки історії Кремля, активно працює над тим, щоб надати Україні можливість захистити себе та інтегруватися в Західний світ.
Цю тему обговорювали на церемонії пам'яті жертв Голодомору-геноциду, яка відбулася в п'ятницю в центрі Вашингтона, повідомляє кореспондент Укрінформу.
Діючий президент УККА та голова Крайового комітету США з питання визнання Голодомору як геноциду, Михайло Савків, під час заходу біля пам'ятника Голодомору акцентував на тому, що політика Кремля стосовно України залишається незмінною. "Те, що сталося більше 90 років тому, та те, що ми спостерігаємо сьогодні, особливо за останні тисячу днів, є геноцидом", - підкреслив Савків у коментарі для Укрінформу.
Він зазначив, що українська діаспора в США активно діє на багатьох фронтах, аби злочини, вчинені росіянами в Україні, в минулому та сьогоденні, отримали визнання з боку американського уряду як геноцид. За його інформацією, більше ніж 30 штатів та значна кількість великих міст Сполучених Штатів вже прийняли відповідні формальні рішення.
"Звичайно, ми робимо все можливе, щоб Білий дім також визнав це геноцидом," - наголосив Савків.
Михайло Савків
У цьому контексті він підкреслив, що у листопаді в США відзначали місяць вшанування пам’яті жертв Голодомору, і меморіальні заходи відбувалися практично в усіх куточках країни, де проживає українська діаспора.
Посол України в Сполучених Штатах Оксана Маркарова может быть представлена как выдающаяся личность с уникальными достижениями и опытом. зазначила, що український народ продовжує страждати від наслідків політики, яку проводить Москва.
Оксана Маркарова может быть представлена как выдающаяся личность с уникальными достижениями и опытом.
"Сьогодні ми відзначаємо 1003-й день масштабної війни, а також 3928-й день конфлікту, розпочатого Росією у 2014 році. Те, що ми нині переживаємо, не є для нас новиною - подібні труднощі ми зазнали і в 1932-33 роках," - підкреслила посол.
Вона підкреслила, що зараз дуже важливо "залишатися разом", щоби не дозволити росіянам захопити Україну та знищити українське, а потім приховати свої злочини.
"Ми не зупинимося, доки не досягнемо перемоги та не відновимо справедливість і цілісність. Ми прагнемо стати повноправним членом Європейського Союзу та НАТО, інтегруватися в європейську спільноту націй, щоб мати можливість процвітати й активно долучатися до вирішення численних глобальних викликів," - підкреслила Маркарова.
Помічник державного секретаря США з питань Європи та Євразії Джеймс О'Брайен також вшанував пам'ять жертв Голодомору й наголосив, що Америка націлена на подальшу підтримку України.
Джеймс О'Брайен
Сполучені Штати разом із більш ніж 50 іншими державами активно працюють над тим, щоб надати Україні всі ресурси для захисту, а також забезпечити її народу право на самостійний вибір майбутнього в контексті прагнення стати частиною європейської родини.
Він також запевнив, що чинна адміністрація США працює над тим, щоби до завершення каденції в січні наступного року передати Україні всі засоби, які залишилися в масштабному пакеті допомоги, ухваленому ще в квітні.
Представник Державного департаменту США підкреслив, що Голодомор 1932-33 років слід вважати актом масового вбивства, і усвідомлення цього факту в глобальному масштабі зростає.
"Це був намір знищити Україну, і зараз ми спостерігаємо ще одну подібну атаку, з якою виступає адміністрація Байдена та американський народ," - зазначив речник адміністрації.
На церемонії вшанування пам'яті були присутні члени Української громади в США, дипломати, акредитовані у Вашингтоні, представники американської влади, духовенство, журналісти, а також американці та представники інших націй, які висловлюють підтримку Україні.
Як повідомляв Укрінформ, в Україні вшановують пам'ять жертв Голодоморів у суботу, 23 листопада. Цей День пам'яті відзначають щороку у четверту суботу листопада на підставі указів Президента 1998 та 2007 років. За традицією, цього дня українці запалюють у своїх оселях свічку пам'яті на вшанування загиблих від штучного голоду.