Аналітичне інтернет-видання

"Україна опиниться перед необхідністю прийняти надзвичайно важкі рішення": Клімкін про чотири ключові аспекти переговорів.

Клімкін висловив припущення щодо можливих вимог до України в ході майбутніх переговорів з Росією.

Україна, ймовірно, буде змушена ухвалити "по-звірячому болючі" рішення під час переговорів.

У своєму інтерв'ю для Radio NV екс-міністр закордонних справ Павло Клімкін поділився своєю думкою, окресливши чотири основні пункти, про які йдеться.

"Це абсолютно очевидно, рішення будуть складні і по-звірячому болючі для наших емоцій, не тільки в сенсі політики, оскільки політика за визначенням цинічна, але для нас з вами, для українців. Я не претендую на те, що надам вам через кому виключний список цих рішень", - каже дипломат.

Клімкін розмірковує над тим, що Україна навряд чи дасть юридичну згоду на визнання окупованих територій як російських, однак допускає, що американська сторона може чинити тиск, аби ми визнали це в квазіполітичному контексті.

"Наприклад, щоб висловити, що ми не втручаємося в окуповані землі, і вони продовжують залишатися в цьому статусі," - підкреслює колишній міністр.

Можливо, американці оберуть шлях, подібний до того, що практикувався за часів Радянського Союзу щодо країн Балтії, зазначає Клімкін. Багато держав, у тому числі Сполучені Штати, не визнали радянську окупацію цих країн, але й не вжили жодних заходів проти СРСР, тихо прийнявши існуючу ситуацію.

"Третій момент - американці точно будуть діяти методом батога і пряника. І будуть казати Путіну: "якщо все буде погано - то закрутимо гайки, а якщо не дуже погано - щось відпустимо". І частина санкцій буде скасована. Так само зроблять і європейці вслід за американцями", - каже Клімкін.

"Четвертий момент пов'язаний із визначенням нашої не територіальної суверенності, а суверенності в сенсі наших рішень - як внутрішньополітичних, так і зовнішньополітичних", - зазначає дипломат.

Він роз'яснює, що в контексті зовнішньої політики ключовим аспектом є приєднання України до НАТО та співпраця з Альянсом на українських землях.

"А з точки зору внутрішньої політики - російський режим буде намагатися роздовбати Україну будь-яким шляхом, розпорошити, запровадити якісь варіанти змін конституційного ладу. І йдеться не про вибори, а про федералізацію", - каже Клімкін.

Окрім цього, він вважає, що Російська Федерація захищатиме права російської мови та Московського патріархату на території України.

"Це спроби поступової фрагментації України, які можуть привести до ситуації, коли країна та її державність опиняться під загрозою. У цьому контексті стратегія Кремля залишається незмінною. Вони вже підготувалися до майбутніх викликів," - зазначив колишній міністр.

Клімкін акцентує увагу на важливому аспекті: який саме фактор може стати перешкодою для Росії у її прагненнях до агресії в майбутньому.

"Ми часто обговорюємо питання безпекових гарантій, але спостерігаємо, що сучасна американська адміністрація не демонструє бажання надати такі гарантії. Справжні гарантії можуть бути забезпечені лише через НАТО або через серйозні багатосторонні чи двосторонні угоди. У разі відсутності гарантій постає питання про те, якою стане стратегія стримування в майбутньому. Це знову підводить нас до теми розміщення іноземних військових контингентів на території нашої країни", - зазначив він.

Раніше Павло Клімкін роз'яснив, чому Європа підтримує ініціативу щодо старту переговорів між Україною та Росією.

Читайте також