Адміністрація Трампа зупинила діяльність команди, яка займалася конфіскацією майна російських олігархів.
![](/images/content/8537031310/ee61cd5bab2fa8fada6bba8620cc683a.jpg)
Міністерство юстиції Сполучених Штатів анулювало ініціативу Task Force KleptoCapture, що була націлена на конфіскацію майна російських олігархів у рамках санкційної політики щодо Росії у зв'язку з її агресією проти України.
Зазначену записку було надіслано співробітникам відомства в перший день, коли нова міністерка юстиції США Пем Бонді вступила на свою посаду.
У документі зазначається, що "юристи, які були залучені до цих проектів, повернуться до своїх колишніх функцій, а ресурси, що наразі виділяються для цих цілей, повинні бути перенаправлені на повне знищення картелів" і транснаціональних злочинних угруповань.
"У цій директиві підкреслюється необхідність кардинальної зміни у способі мислення і підходах."
Видання Reuters повідомляє, що ця спеціальна група за останні кілька років висунула звинувачення проти близьких до президента Путіна олігарха Олега Дерипаски та медіа-магната Костянтина Малофєєва через ймовірні порушення санкцій. Крім того, вона конфіскувала яхти, що належали підсанкційним олігархам Сулейману Керімову та Віктору Вексельбергу.
Дослідження, які проводить оперативна команда, скоріш за все, триватимуть, але їхня діяльність більше не буде зосереджена в центральному офісі Міністерства юстиції.
Незважаючи на розпуск робочої групи Task Force KleptoCapture, члени адміністрації Трампа, зокрема міністр фінансів Скотт Бессент, виступили з закликом до більш жорсткої політики щодо Росії. Під час слухань, присвячених його затвердженню на посаді, Бессент наголосив на необхідності посилення санкцій проти російської нафтової галузі, зазначивши, що підхід адміністрації Байдена в цій сфері був недостатньо рішучим.
Ендрю Адамс, перший керівник спеціалізованої групи Task Force KleptoCapture, який наразі працює в юридичній фірмі Steptoe, висловив свою думку про ситуацію в коментарі для Reuters: "Чи можемо очікувати раптового збільшення санкційних статків олігархів, які потраплять до Сполучених Штатів? Я сумніваюся в цьому. Натомість ми, ймовірно, станемо свідками значного зниження кількості звинувачень проти російських посередників".
На рішення уряду Трампа відреагували і в українському уряді. Міністерка юстиції Ольга Стефанішина на конференції "Вступ України до ЄС: формування трансформаційного порядку денного" 7 лютого, відповідаючи на питання Радіо Свобода, так прокоментувала рішення адміністрації Трампа:
"Вважаю, що нова адміністрація ще не завершила свій процес формування, і робити будь-які тривожні заяви наразі передчасно. Після її остаточного створення ми отримаємо можливість обговорити важливі питання."
"З того, що я зрозуміла, нова адміністрація США також проявляє інтерес до теми заморожених активів. Тож я сподіваюся, що після призначення відповідних людей ми зможемо розпочати обговорення цього питання," - зазначила міністерка.
Іншим рішенням Міністерство юстиції США також ліквідувало робочу групу з питань іноземного впливу, яка була створена в першій адміністрації Трампа, щоб контролювати за кампаніями впливу з Росії та інших країн, спрямованими на сіяння розбрату, підриву демократії та поширення дезінформації у США.
Напередодні президентських виборів 2024 року уряд США активно протидіє російським пропагандистським кампаніям, які, за словами офіційних представників, мають намір підтримати Трампа, повідомляє AP.
У середу Міністерство юстиції змінило свій підхід до виконання законодавства, яке було прийнято під час Другої світової війни, відомого як Закон про реєстрацію іноземних агентів.
Законодавство зобов'язує громадян інформувати уряд про будь-які спроби лобіювання в США, які здійснюються від імені іноземних урядів, зокрема російського, або політичних організацій.
Відповідно до нових політичних настанов, прокурорам рекомендовано акцентувати увагу на переслідуванні традиційних випадків шпигунства, а не на порушеннях, пов'язаних із реєстрацією.
У законодавстві США щодо боротьби з іноземним підкупом (Foreign Corrupt Practices Act) відбулися суттєві зміни. Тепер спеціальна група зосередиться на розслідуваннях корупційних випадків, пов'язаних із діяльністю картелів.
AP пише, що ці кроки передбачають інший підхід до Росії та питань національної безпеки у новій адміністрації президента Трампа. Уряд визнав пріоритетом боротьбу з незаконним надходженням фентанілу у США.
Опіоїд у США вважається причиною близько 70 тисяч смертей від передозування щорічно.