Аналітичне інтернет-видання

Ван Ї висловив упевненість у позитивних зрушеннях в політиці Європейського Союзу стосовно Китаю.

Пекін вітає позитивні зміни в стратегії Європейського Союзу стосовно Китаю, яка стала більш обґрунтованою і практичною. Крім того, ЄС демонструє готовність зміцнювати партнерство і співпрацю з Пекіном, а також вирішувати суперечки через діалог та консультації.

Про це заявив міністр закордонних справ Ван Ї в інтерв'ю китайським ЗМІ після 10-денного турне до країн Євросоюзу, США та Південної Африки, передає Укрінформ із посиланням на МЗС КНР.

"Під час своєї подорожі до Європи я помітив, що політика Європейського Союзу стосовно Китаю стала більш обґрунтованою і практичною. ЄС прагне усвідомити наміри та дії Китаю, готовий розвивати взаємодію і співпрацю, а також вирішувати суперечності через відкритий діалог", - зазначив Ван.

За його словами, Китай завжди розглядав свої зв'язки з ЄС зі стратегічної та довгострокової перспективи, і продовжує вважати Європу ключовим партнером та одним із найважливіших напрямів своєї дипломатії.

"Відносини між Китаєм і Європейським Союзом не мають на меті спротив будь-якій третій стороні, а також не підлягають її впливу чи контролю," - зазначив міністр, акцентуючи увагу, в першу чергу, на Сполучених Штатах і Росії як на основних чинниках, що визначають співпрацю Пекіна з країнами ЄС.

Ван підкреслив, що цього року відзначається півстолітній ювілей дипломатичних відносин між Китаєм та Європейським Союзом. На його думку, це є значущою віхою в китайсько-європейських зв'язках і основою для їхнього подальшого прогресу.

"Незалежно від того, як змінюватиметься міжнародна обстановка, Китай продовжуватиме взаємодіяти з ЄС, щоб закріпити правильне позиціонування партнерства на основі взаємної поваги і довіри, дотримуватися взаємовигідного співробітництва, вирішувати розбіжності та суперечки шляхом консультацій і продовжувати залишатися стратегічними партнерами", - підкреслив китайський топдипломат.

Відносини між Китаєм і ЄС в останні кілька років різко охололи через торгові суперечки та політику Євросоюзу зі зменшення ризиків від взаємодії з КНР, а також через проросійський нейтралітет Пекіна та його відмову долучитись до зусиль європейців із припинення російського вторгнення в Україну.

Після вступу до влади адміністрації президента Дональда Трампа в США, яка обрала шлях протистояння з Європейським Союзом, Брюссель почав зменшувати свою жорстку риторику щодо Китаю. В результаті цього китайські аналітики відзначили, що з’являються ознаки покращення відносин між їхньою країною та ЄС.

Згідно з інформацією, наданою Укрінформом, Європейський Союз планує забезпечити Україні розширену військову та іншу підтримку впродовж 2025 року, а також надати потужні гарантії безпеки.

Читайте також