Аналітичне інтернет-видання

Вільний ринок не стане порятунком для України: у Верховній Раді представили план економічної стабілізації.

Україна має розвивати промисловість, бо зовнішня допомога не вічна, вважає нардеп

Конфлікт кардинально трансформував уявлення про економічну політику в Україні. Це момент, коли необхідно залишити позаду старі методи і переосмислити функцію держави у стимулюванні промислового розвитку.

Війна змусила багатьох переглянути ставлення до ролі держави в економіці. Про це в інтерв'ю "Телеграфу" "Україна змінює правила гри: як війна перезапускає економіку і на що скаржаться виробники" заявив нардеп Дмитро Кисилевський, заступник голови комітету ВР з питань економічного розвитку.

"Війна змусила чимало людей прокинутися від неоліберальних ілюзій. На жаль, існують ще ті, хто вірить, що держава має відсторонитися, що немає потреби в жодній промисловій політиці, і все нібито вирішиться саме собою," — підкреслив депутат.

Кисилевський звернув увагу на досвід інших країн: "Всі країни, які ставали успішними й співставні за розміром з Україною, досягали успіху, застосовуючи максимально широкий спектр інструментів промислової політики".

Депутат навів яскравий приклад значення власного виробництва у військовій індустрії: "Якщо ти виготовляєш ракети, у тебе є можливість дати відсіч супротивнику. Якщо ти створюєш дрони, які здатні долати відстань у 20 км, ти можеш завдати удару на цю відстань. А якщо їх радіус дії становить 1000 км, то й удар буде на такій же відстані. Якщо ж ти не займаєшся їх виробництвом, тобі залишиться лише сподіватися на допомогу ззовні".

У контексті цивільної промисловості депутат підкреслив: "Коли в країні існує достатня кількість виробників енергетичного обладнання, процес відновлення електропостачання відбувається значно швидше. Якщо ж відсутні виробники трансформаторів, електричних шаф та кабелів, то відновлення світла затягується на тривалий час".

"Досі є ситуації, коли наближені до Міноборони структури купують китайські трали й всі податки з цього трала йдуть в бюджет Китайської Народної Республіки. Це чудово, але не пам'ятаю, щоб китайські солдати за нас воювали. А якщо це буде український виробник, він сплатить податки тут, і всі податки, які сплачені в Україні, підуть на ЗСУ. Це важливо, ми про це маємо говорити, на цьому треба наголошувати", -- підкреслив Кисилевський.

Депутат вважає, що уряд повинен свідомо окреслювати ключові напрямки розвитку та забезпечувати різноманітні форми підтримки для таких секторів, як переробна промисловість, оборонно-промисловий комплекс та виробництво життєво необхідних товарів.

"Ми усвідомлюємо, що зовнішня підтримка не може тривати безкінечно. На мою думку, нам варто зосередитись на розвитку самодостатності", -- зазначив Дмитро Кисилевський.

Раніше "Телеграф" повідомляв про причини, з яких Україна погодилася на реалізацію найбільшого контейнерного термінала. Антимонопольний комітет України виявив у цій угоді потенційні негативні наслідки та 26 липня 2024 року розпочав розслідування щодо концентрації.

Читайте також