Аналітичне інтернет-видання

Західна стратегія стримує українські зусилля в боротьбі - The Guardian.

Захід надав дуже обмежену кількість військової техніки, а його санкції щодо Росії виявилися малоефективними.

Останнім часом Україна пережила складні випробування: Росія залучила понад 11 тисяч військових з Північної Кореї, намагаючись відновити контроль над Курською областю. Одночасно Росія активно завдає ударів по українській енергетичній інфраструктурі та випробовує нову середньої дальності зброю, направляючи її на Дніпро.

Проте після всього цього західна політика щодо війни насправді найкраще описується як інкременталізм -- поступове надання зброї, що дозволяє утримувати ситуацію на плаву, але це не дає Україні можливості вигнати росію з її території.

Цю інформацію повідомляє The Guardian.

По-перше, розширення допомоги Україні вимагатиме значно більше коштів — витрати на оборону, постачання озброєння, а також підтримку економічної та соціальної стабільності в країні. Демократичні уряди, які підзвітні своїм громадянам, зазвичай не прагнуть відкрито ставити ці питання перед виборцями.

Інша причина полягає в побоюваннях щодо можливого загострення ситуації. Коли Росія нещодавно провела запуск "експериментальної" балістичної ракети, Сполучені Штати, зокрема, утрималися від реакції. Адміністрація Байдена, очевидно, була занепокоєна ядерними загрозами з боку Росії та змінами в її ядерній стратегії.

Видання стверджує, що за вісім років, що минули від анексії Криму до повномасштабного вторгнення росії у 2022 році, Захід надав дуже обмежену кількість військової техніки, а його санкції щодо Росії виявилися малоефективними.

"Коли почалося вторгнення, Німеччина запропонувала лише каски. Її танки прибули лише через рік. Винищувачі F-16 почали літати [в Україні] лише в серпні цього року. А британські ракети Storm Shadow не могли бути запущені на російську територію до минулого тижня", -- додає автор.

Якби Захід надав зброю ще до вторгнення, а дозвіл на її належне використання -- одразу після, Україна, безсумнівно, перебувала б зараз у кращому становищі. Не можна з упевненістю сказати, що Україна витіснила б росію зі своєї території. Але так само не можна з упевненістю стверджувати, що росія взагалі вторглася б, якби Україна була краще озброєна.

Є ще одна причина, чому Захід не вживає всіх можливих заходів. Ніксі зазначає, що якби йдеться про Португалію чи Францію, союзники були б готові докласти максимум зусиль для їхнього захисту. Водночас Україна сприймається як "не європейська" країна, і тому її потреби легше залишити без уваги.

Читайте також