Захід повинен буде утримувати Росію під контролем ще протягом 40 років: фахівці CSIS поділилися порадами, як реалізувати цей план.
Україна стане ключовим елементом стримування РФ, але їй потрібно надати допомогу, щоб вона могла ефективно зіграти таку роль.
Таку позицію висловили фахівці Центру стратегічних та міжнародних досліджень (CSIS), повідомляє Голос Америки. Вони вважають, що незалежно від того, як завершиться нинішній конфлікт між Росією та Україною, агресивна стратегія Кремля унеможливить для західних держав відновлення концепції співпраці з демократичною Росією.
Дослідники вважають, що для досягнення успіху у майбутніх переговорах щодо України, які обговорює новий президент США Дональд Трамп, необхідно переконати російського лідера Путіна в тому, що він повинен вести справжній діалог, а не просто "з'являтися за столом для вимоги капітуляції". Таку думку висловив Джеффрі Манкофф, юрист Програми CSIS для Європи, Росії та Євразії.
Він додав, що посилення України і повернення їй переваг на полі бою є необхідною передумовою для переговорів з Путіним про припинення вогню.
А директор Інституту Кеннана Центру Вільсона Майкл Кіммадж вказав на завищені очікування від переговорів. "Дипломатія на цьому етапі не може принести успіх. Україна і США з одного боку, Росія - з іншого, є настільки далекі у своїх позиціях, що це навряд чи є можливим", - пояснив він.
Натомість він пропонує стратегію часівхолодної війни, коли РФ стримували за рахунок обмеження військового впливу. "З цієї точки зору, якщо Росія контролює лише 18% території України, то це не програш України, а успіх стримування", - вважає він.
Він підкреслив, що наразі стримування Російської Федерації є більш складним завданням, ніж у часи Радянського Союзу. "Без підтримки Китаю Росія не мала б такого рівня доступу до ринків і фінансових ресурсів, які має сьогодні, і не змогла б продовжувати війну проти України," - зазначив Кіммідж.
У свою чергу Манкофф додав, що для остаточного вирішення війни може знадобитися кілька десятиліть, протягом яких єдиною політикою щодо РФ має бути стримування. Він наголосив, що стримування Росії - це дуже довготривале завдання, можливо, на кілька поколінь.
"Ми повинні зосередитися на концепції стримування настільки довго, як це буде необхідно. У період "холодної війни" це тривало 40 років. Можливо, цього разу все відбудеться швидше," - зазначив він.
Щодо того, як Захід привів до теперішньої ситуації, дослідниця з Програми Європи, Росії та Євразії CSIS Марія Снєгова зазначила, що західні лідери не оцінили потенціал Росії і не усвідомили, що російська влада разом із суспільством прагнули стати "великою державою".
Вона підкреслила, що після розпаду Радянського Союзу Захід почав формувати свою політику стосовно Росії, виходячи з хибного припущення, що економічні та демографічні труднощі знизять її загрозливий потенціал. Проте, насправді виявилося, що "для підтримки своєї влади російському режиму не потрібна така велика кількість населення".
Вона додала, що Захід прорахувався стосовно РФ і за економічними зв'язками, адже там допускали, що Кремль поставить прибутки вище амбіцій. Тепер стало зрозуміло, що все вийшло з точністю до навпаки, бо Захід настільки загруз у торгівлі з РФ, що навіть зараз у деякі європейські політики сподіваються відродити довоєнні стосунки з Росією.