"Світло на зеленому фоні" для Путіна та Сі: Трамп ризикує зруйнувати глобальну стабільність - WP
Як активна економічна стратегія США може зміцнити територіальні прагнення Росії та Китаю.
Дональд Трамп, повернувшись до влади, почав агресивно застосовувати тарифи та політичний тиск для зміцнення позицій США у світі. Однак критики попереджають, що такий підхід може відштовхнути союзників і зміцнити позиції росії та Китаю.
Цю інформацію повідомляє газета The Washington Post.
"Цього разу Трамп використовує тарифи як інструмент ширшого примусу - тактика, яка, на думку критиків, послаблює принципові аргументи Вашингтона проти інших країн, таких як Китай і росія, які намагаються залякати своїх сусідів і змусити їх підкоритися", - зазначає журналіст The Washington Post Майкл Бірнбаум.
Зокрема, адміністрація Трампа вже здобула ряд швидких успіхів. Наприклад, Колумбія погодилася на продовження депортаційних рейсів до своєї території, а Данія анонсувала інвестиції в безпеку Гренландії на суму близько $2 млрд. Проте ці кроки не гарантовано задовольнять амбіції Трампа щодо контролю над Гренландією.
Однак європейські політики повинні реагувати не лише на агресивні дії Росії щодо України, а й на сувору торговельну стратегію Сполучених Штатів.
"У випадку, якщо Трамп введе мита проти Європейського Союзу, це може призвести до того, що європейські держави стануть менш готовими співпрацювати з ним у питаннях, що стосуються Китаю", - підкреслює видання.
Окрім цього, певні європейські керівники висловлюють занепокоєння, що агресивна політика Трампа може надати нові підстави Китаю та Росії для здійснення своїх територіальних прагнень.
"Ми - американці - не хочемо зараз приєднуватися до путіна в його спробах знищити суверенну країну. Це не тільки підбадьорило б путіна в його претензіях на сході України, але й дало б зелене світло президенту Китаю Сі Цзіньпіну на захоплення Тайваню", - заявив колишній посол США в росії Майкл Макфол.
Читайте також: Трамп пообіцяв "дуже скоро" ввести мита на товари з Європейського Союзу
Перегляньте також: