Аналітичне інтернет-видання

Зеленського умовляли укласти угоду? Які коментарі про нову риторику США з'являються у закордонних медіа?

Вашингтон не має наміру знімати санкції з Росії.

Зміна позиції США щодо війни в Україні та президента Володимира Зеленського виглядає значною, але насправді трансформація в американській політиці не є такою істотною. Крім того, реальні зміни у зовнішній політиці Сполучених Штатів відрізняються від публічних заяв президента Дональда Трампа.

Про це повідомляє ряд міжнародних медіа, посилаючись на свої джерела. "Телеграф" підготував основні матеріали, що стосуються зміни американської політики та резонансних висловлювань Трампа.

Згідно з інформацією, опублікованою в Politico, Зеленський має можливість відновити співпрацю зі Сполученими Штатами. Різкі коментарі Трампа не вказують на зміну курсу в бік Росії, а радше відображають його незадоволення реакцією Києва на запропоновану угоду, що передбачає надання США доступу до корисних копалин в інших країнах.

Нещодавні висловлювання Трампа демонструють його провокаційний підхід до ведення переговорів, вважає співрозмовник видання. Проте Зеленському все ж необхідно активно взаємодіяти з американською стороною для досягнення угоди.

Згідно з інформацією, отриманою від джерел Reuters, Трамп активно прагне досягти миру в Україні, оскільки має намір продемонструвати американським виборцям, що Вашингтон виправдовує надану допомогу цій країні. Нібито, він планує укласти угоду з Україною перед тим, як буде прийнято рішення про розширення військової підтримки Києва або старт офіційних мирних переговорів між Україною та Росією.

Axios інформує, посилаючись на свої джерела, що процес переговорів щодо угоди триває. Зокрема, є свідчення, що Сполучені Штати представили Україні нову редакцію угоди, яка не задовольнила вимог президента Зеленського. Незважаючи на це, деякі представники уряду намагалися переконати його підписати документ.

Згідно з інформацією від The New York Times, державний секретар США Марк Рубіо, після зустрічей з представниками Росії в Ер-Ріяді, приклав значні зусилля для того, щоб запевнити європейських партнерів у незмінності американської зовнішньої політики. Рубіо вважає, що ці переговори повинні продемонструвати, наскільки серйозно Кремль налаштований на досягнення мирного вирішення конфлікту.

Ба більше, за його словами, США не нав'язуватимуть Україні та Європі жодну угоду. І Вашингтон не має наміру знімати санкції з Росії., якщо поведінка Москви помітно не зміниться, але деякі послаблення можливі. Рубіо визнав, що Кремль може використати переговори, щоб посіяти розбіжності на Заході.

Джерела Financial Times висловили приблизно таку ж думку, наголосивши, що переговори в Саудівській Аравії -- перевірка РФ на готовність до вирішення ситуації з війною. США нібито були вимушені додати до порядку денного зустрічі економічні та геополітичні питання, аби змусити Кремль зупинити війну та показати, що це має певні переваги.

Недавно "Телеграф" повідомляв, що фінський депутат Європарламенту висловив думку про ультиматум, який Трамп пред'явив Європі у контексті України.

Читайте також