Черновецького звільнили. Попов опинився у суперечливій ситуації

Максим Савчук, 16.11.2010:15.25.00

Сьогодні на офіційному сайті президента Януковича з’явилися тексти одразу двох указів глави держави. Перший – про звільнення з посади голови міськдержадміністрації Леоніда Черновецького. Другий – про призначення на цю посаду Олександра Попова. Тексти обох рішень короткі і без жодних аргументів: «звільнити» нинішнього і «призначити» нового.

Піти на такий крок Віктор Федорович міг уже давно – фактично одразу після ухвалення змін до закону «Про столицю», які надали йому таке право. Чому це сталося тільки тепер і чого чекати киянам від нового голови адміністрації, «УМ» поспілкувалася з політологом Вітлієм Куликом.

«Указ був готовим давно, але питання полягало в самому Попові. Бо зростав саме його особистий рейтинг, а не рейтинг Партії регіонів, - зазначає пан Кулик. – Окрім того, деякі кадрові рішення Олександра Попова не зовсім влаштовували Банкову. Але зараз очевидно, що необхідне «єдіноначаліє» в Києві, і оскільки голова КМДА фактично концентрує всю владу в місті, Янукович пішов на такий крок».

Однак, за словами політолога, Черновецький, очевидно, лишиться на посаді мера до кінця свого терміну. У Віталія Кулика є великі сумніви щодо проведення дострокових виборів мера як з боку Київради, так і за ініціативи самого Леоніда Михайловича. Адже останньому ця посада створює певний люфт для особистої безпеки від переслідування та дає можливість впливати на рішення Київської влади.

«У Черновецького немає команди, яка готова з ним іти до кінця, вона «просіла», - говорить Віталій Кулик. – Фракція в міськраді фактично розпалася. Черновецький буде номінальним головою і впливатиме на рішення, що стосуватимуться його інтересів».

Кулик виключає варіант переходу діючого мера в опозицію, а також варіант його балотування на посаду міського голови на наступних виборах. «Це була його остання каденція. Черновецький не буде висуватися на цю посаду і відійде від політичної боротьби».

На думку експерта, Попов і далі демонструвати свою ефективність як менеджера. Однак вже діючий  голова адміністрації опинився у дуже суперечливій ситуації: його особистий рейтинг зростатиме, чого не можна сказати про Партію регіонів. «Попов матиме можливість створити свою політичну силу, але я сумніваюся, що так станеться. Швидш за все, він намагатиметься конвертувати прихильність у підтримку владної сили. А для київської специфіки це достатньо нереалістичне завдання. Тому деякі дії Попова будуть непопулярними, і він цього боятися не буде».

http://blogs.telekritika.ua/?id=1868

КоментуватиЧитайте також

Це майданчик, де розміщуються матеріали, які стосуються самореалізації людини, проблематики Суспільного Договору, принципів співволодіння та співуправління, Конституанти та творенню Республіки.

Ми у соцмережах

Напишіть нам

КонтактиФото

Copyright 2012 ПОЛІТИКА+ © Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст матеріалів, розміщених користувачами.