Економіка не стане прозорою

Віталій Кулик, політолог: «Прем'єром є представник донецької еліти, і зрозуміло, що на ключові посади, які визначають ефективність його курсу, він поставить своїх людей»...

Напечатано в газете "ДЕЛО" № 196 от 15 Августа 2006г.

Коли дивишся на уряд прем'єр-міністра Віктора Януковича, складається враження, що повертається стара команда. Люди, які зараз призначені на посади в МінАПК, Мінпаливенерго, Мінекології вже працювали в цих відомствах і так чи інакше були пов'язані під час виборів-2004 з командою Януковича.

При призначенні на посади використовуються два фактори — політична наближеність і професіоналізм. Тому призначаються люди не тільки з Партії регіонів, але з тих політичних структур, які працювали на перемогу Януковича на президентських виборах і які не мають конфліктів з донецькими. Якщо подивитися на персоналії, то ми побачимо, що йде призначення людей з оточення Тулуба, Табачника, Азарова. В Мінпаливенерго сформована команда на основі людей Юрія Бойка. Юлій Іоффе є заступником Бойка по Республіканській партії. Вадим Чупрун працював послом в Туркменіїі і має налагоджені стосунки з президентом Сапармуратом Ніязовим, а під час переговорів з офіційним Ашхабадом саме особисті стосунки відіграють важливу роль.

Зараз ми спостерігаємо черговий рух маятнику в кадровій політиці. З одного боку, «помаранчеві» призначали на посади наближених до певних «любих друзів» людей або політично орієнтованих, які не були професіоналами. На другому етапі, при уряді Єханурова, до влади прийшли як професіонали, так і політично заангажовані люди. Тепер ми також маємо професіоналів, але також політично заангажованих. Ця маятникова політика, і цей кадровий склад нового Кабміну не призведе до прозорості економіки. Це люди старого гарту, які схильні приймати урядові рішення в кулуарах.

Зовсім не випадково, що донецькі забрали собі всі фінансові відомства. Прем'єр-міністром є представник донецької еліти, і зрозуміло, що на ключові посади, які визначають ефективність реалізації його курсу, він поставить своїх людей. Партія регіонів є домінуючою силою в «антикризовій» коаліції, і звичайно, що вона призначає своїх людей.

Що стосується Нацбанку і двох державних банків (Ощадбанку і Укрексімбанку), то спроба змінити склад наглядових рад і керівництва банків була. Я думаю, що спроба буде поновлена, але кардинальних змін не слід очікувати. Ці зміни будуть відбуватися шляхом консенсусу, з урахуванням інтересів «Нашої України» і Партії регіонів. У Володимира Стельмаха є шанси залишитись головою Нацбанку, якщо буде реалізувати домовлений між президентом і Януковичем курс.

КоментуватиЧитайте також

Це майданчик, де розміщуються матеріали, які стосуються самореалізації людини, проблематики Суспільного Договору, принципів співволодіння та співуправління, Конституанти та творенню Республіки.

Ми у соцмережах

Напишіть нам

КонтактиФото

Copyright 2012 ПОЛІТИКА+ © Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст матеріалів, розміщених користувачами.