Експерт: »Реформи — ідея фікс у Януковича»

уряд

Микола Азаров залишився прем’єром, але експерти припускають його відставку

Президент Янукович наказав майже вдвічі скоротити кількість міністрів та зменшив кількість міністерств, називаючи це адміністративною реформою з метою заощадження коштів. Клацнути Читати подробиці

Директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик, коментуючи скорочення уряду, висловив в інтерв’ю Бі-Бі-Сі думку, що президент Янукович «щиро» налаштований на реформи. Він також припустив, що у лютому у відставку піде прем’єр-міністр Микола Азаров.

В. Кулик: Завдання адміністративної реформи саме є найчисельніше скорочення. Має бути скорочення повноважень і функцій. Мають бути зняті регулятивні повноваження міністрів. Оце основне завдання адміністративної реформи. А те, що деякі чиновники першої чи другої категорії з одного міністерства перейдуть на посади заступників департаментів – тут нема нічого дивного. Інше питання, чи зможуть вони вирішувати ті самі питання, які вони вирішували в своєму міністерстві. Якщо ж у них заберуть функцію давати дозволи, на чому вони раніше кормилися у своєму попередньому міністерстві, це і буде основним виконанням завдання адміністративної реформи.

Бі-Бі-Сі: Наскільки, на вашу думку, президент Віктор Янукович і його команда є щирими у бажанні насправді здійснювати радикальні реформи, в тому числі, адміністративні як загальний пакет реформування всієї України?

Зараз відставка Азарова є недоцільною, з моєї точки зору, оскільки її можуть прив’язати до того, що він фактично поніс покарання за провал податкової реформи. А відставка Азарова – я це хотів би відзначити – цілком імовірна, оскільки зараз потрібна буде інша людина на чолі уряду,

В. Кулик, експерт

В. Кулик: Коли президент Янукович балотувався в президенти, він висував ідею модернізації країни. Так, в програмі є значна соціальна складова. Але основу програми складає саме адміністративно-економічна реформа. І в цьому питанні – питанні економічної реформи, питанні модернізації країни – президент Янукович більш ніж щирий. У нього зараз є фактично ідея фікс проведення радикальних реформ, які виведуть країну на стабільний розвиток. Інше питання в тому, чи дозволить йому бюрократія виконати це завдання. Адміністративна реформа завдасть значного удару по бюрократії. Я боюсь, що саме бюрократи середньої і дрібної ланки будуть чинити саботаж.

Бі-Бі-Сі: Чи можна припускати, що оцей крок перший адміністративної реформи – адміністрування центральних органів влади – це лише вершечок айсберга? Оскільки фактично без реформування системи управління на місцях в органах місцевого самоврядування будь-яка адміністративна реформа приречена на провал.

В. Кулик: Реформування на місцях є основною, фундаментом будь-якої адміністративної реформи. Тому, що звільнивши одного чиновника чи укрупнивши кілька міністерств – це не адміністративна реформа. Мова іде про те, щоб забрати у адміністрації функції, які їй не властиві. Тому, після адміністративної реформи держава має перейти до територіальної реформи, питання укрупнення областей, зміни дизайну географічного. Наступним кроком має бути реформа місцевого самоврядування.

Бі-Бі-Сі: В Україні вже тривалий час, принаймні кілька місяців експортному середовищі ідуть розмови про можливу заміну Миколи Азарова на посаді прем’єра. Що він, мовляв, виконав свої функції на першому етапі розбудови нової вертикалі влади під Віктором Януковичем, і зараз президент може їм пожертвувати. Чи ви вважаєте цей сценарій імовірним?

В. Кулик: Насправді буде кілька етапів адміністративної реформи, які передбачатимуть, по-перше, реформування структури уряду. Азарову буде доручено провести це реформування. А потім – цілком можливо, що це у буде у лютому, — Азарова можуть дійсно відправити на іншу роботу. А на чолі уряду прийде інша людина під нові завдання і функції уряду.

Зараз відставка Азарова є недоцільною, з моєї точки зору, оскільки її можуть прив’язати до того, що він фактично поніс покарання за провал податкової реформи. А відставка Азарова – я це хотів би відзначити – цілком імовірна, оскільки зараз потрібна буде інша людина на чолі уряду, здатна вести ефективні переговори з міжнародними фінансовими організаціями, а також вести ефективні переговори з Російською Федерацією. На цій посаді Азаров буде виглядати не як провайдер реформ, скоріше, а як директор-управлінець. А тут потрібна дійсно людина реформатор, новатор.

http://www.bbc.co.uk/ukrainian/news/2010/12/101210_kulyk_reform_ie_is.shtml

КоментуватиЧитайте також

Це майданчик, де розміщуються матеріали, які стосуються самореалізації людини, проблематики Суспільного Договору, принципів співволодіння та співуправління, Конституанти та творенню Республіки.

Ми у соцмережах

Напишіть нам

КонтактиФото

Copyright 2012 ПОЛІТИКА+ © Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст матеріалів, розміщених користувачами.