Експерт: Янукович нарощує м'язи, а Тимошенко падає

Березневий рейтинг українських політиків «Перша сотня», який на прохання «Обозревателя» разом з експертами провів його керівник Вахтанг Кіпіані, істотно відрізняється від лютневого. У вищій лізі українського політбомонду майже не залишилося опозиції.

Директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик на прохання «Обозу» прокоментував результати рейтингу.

«Простежуються знакові лінії, які можуть в перспективі мати продовження в електоральному плані. Наприклад, якщо в лютневому рейтингу Юлія Тимошенко перебувала на 3-й позиції, то в березні її вплив на політичний процес посів 8-ме місце. Звичайно, це пов'язано з втратою БЮТ урядових посад, переходом Тимошенко в опозицію. Але сама опозиція оцінюється експертами вкрай невпливовою. Так, окрім екс-прем’єрки в першій двадцятці за березень немає жодного представника опозиційного Кабміну. Єдиний, хто входить до 50-ти найвпливовіших – це віце-спікер Микола Томенко, який отримав місце дякуючи посаді, а не перебуванню в опозиції», - відзначає політолог.

Експерт переконаний, що також симптоматичним є переміщення Сергія Тігіпка: з 9 місця у лютому, коли його рейтинг легко конвертувався у електоральну підтримку – на 12 позицію у березні, коли намітилося переформатування його електоральної бази.

Є певні зміни і в оцінці експертами впливовості представників крупного капіталу. Зокрема, відзначає Кулік, якщо в лютому Ринат Ахметов та Ігор Коломойський займали 2 та 8 місця відповідно, то в березні їх позиції трохи знизилися – Ахметов опинився на 3, а Коломойський на 15 місці. Така ж ситуація і у Дмитра Фірташа: з 13-14 на 16 місце. А Віктор Пінчук знизив свої показники з 10-11 до 17 місця.

«З одного боку, це свідчить про посилення самого Януковича, зростає його кадрова самостійність. Президент створює систему стримування і противаг, відповідно крупний бізнес, який раніше впливав на рішення керівництва Партії регіонів, тепер відходить на другий план, поступаючись по впливу адміністраторам», - відзначає Кулик.

«Ще одною характерною рисою нинішнього рейтингу є стрімкий підйом Костянтина Грищенка з 96-98 на 23 місце, поява в рейтингу Дмитра Табачника та Володимира Семиноженка. Їх піднесення є ситуативним, пов’язаним з отриманням посад. Проте очевидно, що набуття статусу в уряді закріпить за цими політиками лідируючі позиції у наступних рейтингах» - підсумовує Кулик.

http://obozrevatel.com/news/2010/4/13/361853.htm

КоментуватиЧитайте також

Це майданчик, де розміщуються матеріали, які стосуються самореалізації людини, проблематики Суспільного Договору, принципів співволодіння та співуправління, Конституанти та творенню Республіки.

Ми у соцмережах

Напишіть нам

КонтактиФото

Copyright 2012 ПОЛІТИКА+ © Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст матеріалів, розміщених користувачами.