Експерти визначили шляхи покращення якості місцевої влади

Нещодавно у Києві відбувся круглий стіл «Соціальний розвиток на місцевому рівні», присвячений проблемам місцевого самоврядування, які виникли після виборів до місцевих органів влади, організований Американським інститутом в Україні та Міжнародним фондом «Єдиний світ» (голова правління Едуард Прутнік). У заході взяли участь: заступник директора Американського інституту в Україні Джеймс Джатрас, співзасновник, член правління МФ «Єдиний світ» Олексій Кісельов і член МФ «Єдиний світ», директор Центру дослідження проблем громадянського суспільства Віталій Кулик.

Торкаючись питань формування місцевого самоврядування, А.Кісельов заявив, що ця проблема не обмежується окремим нюансами забезпечення або самозабезпечення функціонування місцевої влади - фінансами, законами, державним контролем і державним управлінням і т.п. На його думку: «Більш важливим є питання кадрового, методологічного забезпечення, питання ідеології, інструментарію впровадження низової демократії. Завдання державної влади на новому етапі розвитку демократії в нашій країні - розширити права місцевого самоврядування, законодавчо врегулювати практику місцевого самоврядування, надаючи йому необхідну експертну та ресурсну допомогу».

Він вказав, що для вирішення питання масштабної адміністративної реформи у фонду «Єдиний світ» є цілий «кейс» напрацьованих конкретних пропозицій. А.Кісельов пояснив: «Необхідно впровадити матеріальну відповідальності органів державної влади за нефінансування компенсацій місцевим бюджетам по делегованим повноваженням, створити правові гарантії самоврядування, етнокультурної самобутності та принципу справедливості у використанні результатів роботи на рівні великих місцевих громад і регіонів, а також розширити можливості регіонів при формуванні власного бюджету із правом пріоритетного інвестування (на потреби регіону, соціально-економічні програми і проекти, рефінансування промислового сектора, створення нових ринків і т.д.)».

На його думку, також необхідно впровадити практику місцевого стратегічного партнерства між державною владою, місцевим самоврядуванням та великими недержавними організаціями, що функціонують на даній території і надати інститутам громадянського суспільства можливість приймати участь у виробленні місцевої політики та контролювати її реалізацію. «Настав час локалізувати політику, зробити її конструктивною, повернути її в міста, райони і села нашої країни», - додав А.Кісельов.

Говорячи про ситуацію, що склалася на рівні місцевого самоврядування після виборів до регіональних органів влади, В.Кулик зазначив: «Зараз необхідно закінчити формування нової системи місцевого самоврядування та законодавства про місцеві вибори. Мова йде про необхідність повернутися до ідеї відкритих партійних списків, мажоритарної системи для міських громад, розмежування територіального і регіонального самоврядування».

Він пояснив, що в систему регіонального самоврядування повинні входити обласні адміністрації, проблеми соціально-економічного регулювання, промислової політики, соціального розвитку, а в компетенції місцевого самоврядування залишиться система комунального господарства і муніципалітети. За його словами: «Місцева влада повинна обиратися за мажоритарною системою, а регіональна влада - за відкритими партійними списками. Тоді буде логічне завершення формування виборчої системи».

В.Кулик також заявив про необхідність запровадження інституту відкликання для депутатів, обраних за мажоритарною системою. На його думку: «До закону про статус місцевих депутатів необхідно внести положення про винятковий перелік причин, через які можливе відкликання депутатів місцевої ради. Також необхідно прийняти новий закон про місцеві референдуми, який спростить процедуру їх проведення. Крім того, необхідно впровадити процедуру обов'язкової щоквартальної оцінки діяльності обласних і районних депутатів, за результатами яких повинні прийматися відповідні кадрові рішення».

Учасники круглого столу зійшлися на думці про необхідність якнайшвидшого внесення якісних змін у законодавство щодо місцевого самоврядування. Також вони підкреслили актуальність розмежування регіонального та місцевого самоврядування, забезпечення фінансової самостійності регіонів, впровадження відповідальності центру за виділення трансфертів на розвиток регіонів і посилення ролі громадянського суспільства у виробленні політики на місцевому рівні. Експерти резюмували, що відтепер настає час локальної політики, коли влада має бути максимально наближеною до потреб громадян.

http://www.uniworld.org.ua/ua/news/2238/

Коментувати



Читайте також

Це майданчик, де розміщуються матеріали, які стосуються самореалізації людини, проблематики Суспільного Договору, принципів співволодіння та співуправління, Конституанти та творенню Республіки.

Ми у соцмережах

Напишіть нам

Контакти



Фото

Copyright 2012 ПОЛІТИКА+ © Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст матеріалів, розміщених користувачами.