Грип в Україні: політичний вимір

Міністр охорони здоров'я Василь Князевич закликав політиків хоча б на один тиждень утриматися від заяв на тему епідемії грипу, а засобам масової інформації надавати слово лише медикам.

Такий заклик міністра з'явився після того, як протягом останнього тижня саме політики озвучили багато недостовірної інформації про причини та перебіг епідемії, що, на думку міністерства охорони здоров'я, лише посилило панічні настрої у суспільстві.

"Тиждень тиші"

Самі ж політики закликають до відставки керівників міністерства охорони здоров'я, звинувачуючи їх у невчасному інформуванні громадян про загрозу епідемії.

"Я попросив би протягом тижня не піднімати паніку серед населення. Ми дійсно маємо такі ж проблеми, як і весь світ. Я звертаюся до політиків - дати тиждень тиші, дати можливість говорити лікарям", - так міністр охорони здоров'я Василь Князевич звертався до політиків на одному із телеканалів.

 

 Ми дійсно маємо такі ж проблеми, як і весь світ. Я звертаюся до політиків - дати тиждень тиші, дати можливість говорити лікарям.
 
Міністр охорони здоров'я

 

Однак ці його звернення навряд чи матимуть той ефект, на який розраховує міністерство охорони здоров'я. Передусім тому, що політики, до яких звертається міністр, бачать провину влади, уряду і конкретного міністерства у тому, що епідемія грипу поширюється.

З турботою про народ?

Представник опозиційної Партії регіонів Нестор Шуфрич закликає до найсуворішого покарання за це: "Перший випадок атипічного грипу, який ви зафіксували, і треба мати совість це визнати, був 5 жовтня. А перша смерть - 19 жовтня. Ви мали одразу сказати, що є грип, що є загроза, і тоді б люди прийшли до лікарень, а не займалися самолікуванням. Виходить, що сьогодні люди самі винні, що вони захворіли! У вас немає ані честі, ані совісті. Вас треба не лише гнати, але й саджати".

 

 Саме на грипі зараз активно "піаряться" основні політичні гравці. Окрім того, завдяки епідемії вдалося зменшити електоральну активність основних гравців, які створювали конкуренцію Юлії Тимошенко.
 
Віталій Кулик

 

Так пристрасно Нестор Шуфрич промовляв на одному із політичних шоу, і його заяви викликали підтримку аудиторії.

Вже у вівторок опозиція хоче домагатися відставки міністра охорони здоров'я у сесійній залі парламенту. "Наша вимога - негайно звільнити із займаної посади міністра охорони здоров'я Князевича і усіх, кого це стосується - заступників, начальників управлінь і так далі. Негайно!", - заявив Віктор Янукович.

Буде ця відставка чи ні, але схоже на те, що пошук винних у тому, що Україна виявилася не готовою до спалаху епідемії, триватиме і далі.

Рада національної безпеки і оборони України має намір звернутися до генеральної прокуратури із вимогою розслідувати, чому в Україні не було вжито заходів для запобігання епідемії, запевняє секретар РНБО Раїса Богатирьова.

Президент Ющенко дав низку доручень навіть Службі безпеки України. Вона, зокрема, вивчатиме ситуацію із підвищенням цін на ліки в період епідемії.

Однодумці Юлії Тимошенко одразу ж побачили у таких заявах і намірах як опозиції, так і представників президента спроби покласти всю відповідальність на керівника уряду.

Грип і виборча "гарячка"

Оскільки усі високопосадовці є учасниками виборчого процесу, будь-яка їхня заява не може не розглядатися і через призму виборів.

Свинячий грип поступово стає частиною виборчої кампанії, констатує політолог, керівник Центру громадянського суспільства Віталій Кулик.

"Саме на грипі зараз активно "піаряться" основні політичні гравці. Окрім того, завдяки епідемії вдалося зменшити електоральну активність основних гравців, які створювали конкуренцію Юлії Тимошенко. Зокрема, це кандидати так званаого третього ешелону - Сергій Тігіпко, Арсеній Яценюк, який за допомогою масових акцій і залучення своїх активістів хотів домогтися електоральної мобілізаці на свою користь. Окрім того, ця важлива проблема фактично перекрила інші негативні інформаційні кампанії, особливо ті, які розгорталися навколо Юлії Тимошенко та її політичної сили, зокрема, скандалу із педофілією", - сказав в інтерв'ю Бі-Бі-Сі Віталій Кулик.

Телеекрани заповнені відеозверненнями перших осіб держави, а не лікарів-епідеміологів чи пульмонологів. А заяви політиків іноді не заспокоюють, а навпаки, вселяють ще більше тривоги.

"Тримайтеся, я з вами!"

"Тримайтеся, рідні мої! - промовляла у відеозверненні до народу Юлія Тимошенко. - Я розумію, що світ підготував нам не одне, а два випробування: фінансову кризу і пандемію страшного грипу."

"Я особисто організовую всі роботи по боротьбі із епідемією і усю відповідальність за кожен крок беру на себе. Я з вами!"

Не випускали можливості долучитися до теми подолання грипу й інші кандидати у президенти.

Віктор Янукович, до партії якого входить чимало багатих людей, вирішив збирати кошти по регіонах: "Ми ухвалили рішення, відкрили сьогодні рахунок, на який почнемо збирати гроші. Ми в обов'язковому порядку зробимо телеміст з усіма регіонами і, як мінімум, у телефонному режимі проведемо роботу, щоб у кожному регіоні почався збір коштів", - заявив Віктор Янукович.

Арсеній Яценюк організував гуманітарну акцію і повіз у Галичину противірусні ліки. Сергій Тігіпко та Олег Тягнибок оголосили, що виділять на ліки і лікування власні кошти чи кошти, зібрані для ведення виборчої кампанії.

Перші особи в Україні особисто зустрічають літак із лікарськими засобами, розповідають, як правильно пошити марлеву пов'язку, хоча багатьом, на кого це розраховано, може здатися, що це лише спроба виправдатися за те, що починаючи із травня-червня, коли про пандемію свинячого грипу було відомо в усіх країнах, українська влада так і не спромоглася на активне пропагування профілактики грипу, закупівлі у достатній кількості необхідних медикаментів та захисних засобів - і робить це лише зараз, разом із визнанням третього, найвищого рівня загрози поширення епідемії.

http://www.bbc.co.uk/ukrainian/indepth/story/2009/11/091102_flu_political_it.shtml

КоментуватиЧитайте також

Це майданчик, де розміщуються матеріали, які стосуються самореалізації людини, проблематики Суспільного Договору, принципів співволодіння та співуправління, Конституанти та творенню Республіки.

Ми у соцмережах

Напишіть нам

КонтактиФото

Copyright 2012 ПОЛІТИКА+ © Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст матеріалів, розміщених користувачами.