Коаліція має шанси протриматися до кінця цього року, – експерт

У створену сьогодні, 11 березня, коаліцію закладені певні міни сповільненої дії, які можуть призвести до руйнування цієї коаліції. Про це у коментарі ЗІКу повідомив директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик.

Він бачить кілька загроз для стабільності цієї коаліції. По-перше, це наявність представників різних, інколи конкуруючих фінансово-промислових груп у складі уряду.

«Окрім того, політика, яку будуть проводити представники Партії регіонів в економічному блоці уряду, може не збігатися в багатьох положеннях з тими декларативними вимогами, які є в комуністичної партії, оскільки співпраця капіталу і представників найманої праці буде складною в умовах соціально-економічної кризи, яка потребує непопулярних рішень. Очевидно, що це також може стати предметом для парламентської кризи», – зазначив експерт.

Він вважає, що Блок Литвина, Партія регіонів і комуністи формально є ідеологічно і політично близькими, і це, з одного боку, створює певні перспективи для довгого існування цієї коаліції.

«Проте очевидно, що розхитування парламенту з боку Юлії Тимошенко і перехід її в опозицію вказує на те, що не варто відкидати можливість дострокового розпуску парламенту через здачу мандатів бютівцями і проведення дочасних виборів», – зазначив Віталій Кулик.

Проте, на його думку, цей сценарій є катастрофічним як для БЮТ, так і для самої коаліції. Тому коаліція має шанси протриматися до кінця цього року.

Віталій Кулик зазначив, що спосіб формування цієї коаліції ще буде розглядатися в Конституційному Суді, проте сам Конституційний Суд зараз перебуває в складних політичних умовах, і тому не варто очікувати від нього якогось чіткого рішення щодо цього питання. Вочевидь, він буде приймати соломонове рішення.

«Проте очевидно, що сама коаліція має підвішену легітимність і очевидно, БЮТ буде вести проти неї потужну інформаційну кампанію», – вважає політолог.

http://www.zik.com.ua/ua/news/2010/03/11/220190

КоментуватиЧитайте також

Це майданчик, де розміщуються матеріали, які стосуються самореалізації людини, проблематики Суспільного Договору, принципів співволодіння та співуправління, Конституанти та творенню Республіки.

Ми у соцмережах

Напишіть нам

КонтактиФото

Copyright 2012 ПОЛІТИКА+ © Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст матеріалів, розміщених користувачами.