Корова Малюля зупинила «молочну війну» між Росією і Україною

Марина Котко

Акція вінницьких молочників під посольством Російської Федерації підштовхнула урядовців двох країн сісти за стіл переговорів. Прості люди з села, які скаржилися, що їм доведеться вирізати своїх годувальниць нарешті полегшено зітхнули. Україна таки домовилася з Росією про зняття заборони на ввезення м’яса і молока.

10 февраля 2006 г.

http://www.ord.com.ua/categ_5/article_45713.html

Акція вінницьких молочників під посольством Російської Федерації підштовхнула урядовців двох країн сісти за стіл переговорів. Прості люди з села, які скаржилися, що їм доведеться вирізати своїх годувальниць нарешті полегшено зітхнули. Україна таки домовилася з Росією про зняття заборони на ввезення м’яса і молока.

Губернатор Олександр Домбровський зустрівся зі своїми земляками-молочниками вже на Вінниччині й подякував їм за ініціативу в залагодженні торгової війни.

- Підтримка й розуміння наших людей є великим стимулом й допомогою для влади у вирішенні будь-яких проблем. З таким земляками хочеться гори звернути. Вінниччина за рік вийшла з 23 на 8 місце за показниками економічного розвитку Кабміну. Гадаю це не межа наших досягнень. А корова Любава стала просто героїнею на Вінниччині. Деякі люди навіть жартують, що хоч Любава й не потрапила на екрани телевізора, але справу свою зробила і їй варто поставити пам’ятник.

Довідка: 20 січня Росія запровадила заборону на ввезення української продукції тваринництва. Збитки від даної заборони експерти оцінювали в 50-60 млн. доларів щомісячно для молочної галузі і 10-15 млн. доларів - для м’ясної галузі.

Чому корову звали Малюля?

У портрета корови Малюлі був реальний прототип. Справжня корова Малюля жила у подільському селі Стрижавка, що на Вінниччині. Це була досить лагідна й розумна тварина. Хоча, коли ж в неї був поганий настрій, вона могла й відро копитом перекинути. Інколи навіть спеціально затримувала молоко, якщо сердилась. Тоді моя мама їй говорила: «Малюля, будеш вередувати – завезу на м’ясокомбінат». Не знаю, чи й справді корова розуміла слова чи реагувала на інтонацію, але молоко відпускала. А надої були в неї чималі – 22 літри на день.

Життя Малюті обірвалося трагічно. Вона наїлася цвяхів на полі чи може хтось спеціально підкинув і батьки мусили її відвести на м’ясокомбінат. Ветеринар, який її оглядав сказав, що її врятувати вже не можна і їй лишилося жити кілька днів.

Проводжали її всією сім’єю. А вона стояла в машині, дивилась нам у вічі….і плакала. Здавалося, Малюля знала куди її везуть. Ми також дивилися Малюлі у вічі і теж плакали.

Ці спогади й лягли в основу акції «Корови не винні». Пережиті емоції в дитинстві, сльози моєї Малюлі й відчай односельчан підштовхнули до ідеї цієї акції.

Інша корова – героїня Любава повернулася додому так і не засвітившись перед камерами. Хоча, як кажуть, молочники їй достатньо було 12 годинної подорожі до Києва і назад додому. Ввечері вона так і не подоїлася, напевно від стресу. Доярки жаліли свою Любаву, але свідомо пішли на таку жертву. Можливо саме ця акція і допомогла урядовцям двох країн домовитись про припинення «молочної війни».

Коментувати



Читайте також

Це майданчик, де розміщуються матеріали, які стосуються самореалізації людини, проблематики Суспільного Договору, принципів співволодіння та співуправління, Конституанти та творенню Республіки.

Ми у соцмережах

Напишіть нам

Контакти



Фото

Copyright 2012 ПОЛІТИКА+ © Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст матеріалів, розміщених користувачами.