Медіа-профспілка занепокоєна станом свободи слова в Україні

 

Написал Maestro   

11.10.2009

ЗАЯВА КОНФЕРЕНЦІЇ КИЇВСЬКОЇ НЕЗАЛЕЖНОЇ МЕДІА-ПРОФСПІЛКИ ЩОДО ДОТРИМАННЯ ПРАВ ЖУРНАЛІСТІВ ТА СТАНУ СВОБОДИ СЛОВА В УКРАЇНІ
 
 10 жовтня 2009 року. Ми, активісти профспілкового руху журналістів, занепокоєні тенденціями до погіршення ситуації з дотриманням прав журналістів та взагалі із свободою слова в Україні.

Напередодні президентських виборів стало як ніколи зрозуміло, що диктат та цензуру державної влади в сфері засобів масової інформації нині замінив диктат і цензура власників ЗМІ. В гонитві за рейтингами, прибутком від реклами, політичними дивідентами та преференціями вони підштовхують журналістів до нехтування професійними стандартами.

Новини все частіше підміняються творчістю копірайтерів, спеціалістів рекламних агентств або безвідповідальними висловлюваннями політиків. Лояльність заохочується, об'єктивність шельмується. В результаті такого підходу власників та менеджменту нівелюється роль ЗМІ як джерела достовірної і суспільно значимої інформації, як watchdog'ів демократії. Люди це бачать. Знижується довіра до професії журналіста.

Разом з тим роботодавці почали брутальніше порушувати трудові права журналістів. Навіть у державних та комунальних ЗМІ не є поодинокими багатомісячні затримки з виплатою заробітної платні, незаконні звільнення, нестерпні умови праці. Якщо такі роботодавці як органи державної влади та місцевого самоврядування дозволяють собі на очах всього суспільства принижувати професію журналіста, що вже казати про приватний сектор?!

Конференція Київської Незалежної Медіа-Профспілки рішуче засуджує ці негативні тенденції. Ані економічна криза, ані особливості
вітчизняного суспільного простору не виправдовують власників ЗМІ, відповідальних за механізацію, здешевлення і дискредитацію
журналістики в Україні. Тим більше немає виправдання правоохоронцям, які затягують розслідування злочинів проти журналістів; посадовцям, які своєю бездіяльністю або й навмисними діями порушують права журналістів; політикам, які не мають сміливості бути чесними перед суспільством, проте мають нахабство запроваджувати табу в інформаційній сфері.

Нині необхідно відверто і широко обговорювати в суспільстві проблеми низької якості інформаційної продукції більшості ЗМІ та виживання професії журналіста. Потрібен конструктивний діалог усіх зацікавлених сторін: читача та глядача, професійної спільноти та власників ЗМІ.

Київська Незалежна Медіа-Профспілка готова до такого обговорення й уже зараз доводить свою позицію конкретними справами. Ми захищали, захищаємо і будемо захищати надалі творчі, трудові, економічні права журналістів та стандарти професії у кожному конкретному випадку.

Ми докладемо всіх зусиль для подолання нових викликів свободі слова та основним підвалинам нашої професії, які виникли в Україні останнім часом.

Прес-служба Медіа-профспілки
profpres@ukr.net Этот адрес e-mail защищен от спам-ботов. Чтобы увидеть его, у Вас должен быть включен Java-Script
http://profspilka.wordpress.com/
               +38-044-229-74-51        
               +38-050-310-44-41 

       

 

КоментуватиЧитайте також

Це майданчик, де розміщуються матеріали, які стосуються самореалізації людини, проблематики Суспільного Договору, принципів співволодіння та співуправління, Конституанти та творенню Республіки.

Ми у соцмережах

Напишіть нам

КонтактиФото

Copyright 2012 ПОЛІТИКА+ © Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст матеріалів, розміщених користувачами.