Міжнародний день клімату

 

15 травня, 16.00

Прес-брифінг в рамках виставки нового формату «ЕкоВідпочинок-2010»,

присвячений Всесвітньому Дню Клімату, який відзначається 15 травня у зв’язку з необхідністю протидії зміні клімату, для виживання нинішнього та наступних поколінь.

 

Клімат планети Земля змінюється, і це стосується вже кожного з нас. Наша побутова поведінка впливає на стан довкілля, а від стану довкілля залежить дедалі більше наше звичайне життя. Зміна клімату, та викликані нею природні катаклізми вже сьогодні мають великий вплив на харчову та життєву безпеку, на водні та земельні ресурси, на відпочинок кожної людини, на розвиток усіх країн. І в майбутньому цей вплив тільки посилиться. Але занадто мало ще робиться для протидії цій загрозі. Необхідні об’єднані зусилля всіх країн, секторів суспільства для масштабних та поглиблених змін у всіх видах життєдіяльності людства на всіх рівнях.

 

Спробою зробити крок у цьому напрямку та найбільшою світовою подією останнього часу стала Перша Всесвітня Народна Конференція із Зміни Клімату та Прав Матері Землі, яка пройшла 19-23 квітня у болівійському місті Кочабамба.

 

Конференцію ініціювали болівійський лідер Ево Моралес та очільники кількох держав Південної Америки, які були незадоволені результатами конференції сторін Конвенції ООН зі зміни клімату в Копенгагені (СОР15) та тим, що думка громадянського суспільства не була почута. З їхньої точки зору, провал у Копенгагені був спричинений безвідповідальністю так званих «розвинутих» країн, які не хочуть іти на реальні економічні зміни та скорочення викидів парникових газів, визнавати свій кліматичний борг перед країнами, що розвиваються, та майбутніми поколіннями, не хочуть враховувати інтереси країн, що розвиваються.

 

«Змінювати систему, а не клімат» — основна тема народної конференції.

 

Про нові ініціативи щодо подолання зміни клімату, прийняті міжнародною громадськістю в Болівії, та про вплив цих рішень на Україну розповідають безпосередні учасники подій: експерт Інформаційного центру «Зелене Досьє» з питань зміни клімату Надія Шевченко, директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства політолог Віталій Кулик  та Генеральний консул Багатонаціональної держави Болівія в Україні Володимир Хосе Тордойа Рохас.

 

Прес-брифінг проходить на фестивальному майданчику виставки нового формату «ЕкоВідпочинок-2010». Одразу після закінчення – дискусія з організаторами етно-фестивалів щодо екологічної свідомості та просвіти «Cучасний етно-фестивальний рух в Україні: проблеми і перспективи». (Гармонія людини й природи: чи можна її досягти в нашому бурхливому сучасному світі і як сприяє цьому фестивальний рух?)

 

Початок о 16.00, павільйон  №2, конференц-зал №1, Національний комплекс «Експоцентр України» (пр. Академіка Глушкова, 1).

КоментуватиЧитайте також

Це майданчик, де розміщуються матеріали, які стосуються самореалізації людини, проблематики Суспільного Договору, принципів співволодіння та співуправління, Конституанти та творенню Республіки.

Ми у соцмережах

Напишіть нам

КонтактиФото

Copyright 2012 ПОЛІТИКА+ © Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст матеріалів, розміщених користувачами.