Опозиція провела мітинг біля ВР проти харківських угод з Росією

Gro?ansicht des Bildes mit der Bildunterschrift: У Києві відбувся мітинг проти українсько-російських угод, підписаних у Харкові, та тих, що їх планують підписати під час майбутнього візиту президента Росії Дмитра Медведєва .

Зібрати дуже значну кількість прибічників на давно оголошений виступ 11 травня проти українсько-російських угод, підписаних у Харкові, опозиції не вдалося. Під стінами Верховної Ради у вівторок протестували, за даними міліції, близько 2 тисяч прихильників опозиції та по інший бік парламенту стільки ж прибічників Партії регіонів. Одні вимагали від влади прозорості у її роботі, інші прийшли, аби підтримати владу.

Попри нечисленність мітингувальників, опозиціонерам, за словами Юлії Тимошенко, вдалося натиснути на представників коаліції, і депутати таки у середу слухатимуть звіт уряду про домовленості, які Україна хоче укласти з Росією під час візиту російського президента Дмитра Медведєва до Києва.

Немає об'єднавчого гасла

Також Тимошенко запевнила, що протести по Україні не припиняться, і закликала людей тиснути на владу, аби вона діяла законно. Втім, директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик переконаний, що люди не виходитимуть на акції протесту, оскільки опозиція не вибудувала ідеологічного містка між собою та громадянським суспільством.

«Є проблеми з формуванням справжнього громадянського протесту. Ці заходи мають, очевидно, політичний запит, є мотивовані політичними гравцями і орієнтовані на формування опозиційного руху лише проти діючої влади: уряду і президента. Підтвердженням є партійні прапори на цих акціях протесту»,- каже Кулик.

Він впевнений, що наразі опозиція не знайшла «об'єднуючого меседжу» для того, аби люди справді вийшли на майдани. Експерт вважає: аби вуличні акції мали вплив на владу, опозиційним силам треба спільно розробити позитивну модель подальших дій, яка трансформує суспільство, а не лише критикувати все заради критики.

На його думку, імпічмент та дострокові парламентські вибори не знайдуть підтримки у людей.

Лідерів опозиції звинувачують у зловживаннях

Влада ж вважає, що заклики на мітинги - це димова завіса, аби відволікти увагу людей від фінансових зловживань попереднього уряду, очолюваного Юлією Тимошенко. Віце-прем'єр України з питань силових відомств Володимир Сівкович заявив, що розслідування бюджетних зловживань попередньої влади вже виявили зловживань на 100 мільярдів гривень. З них по 42 млрд. грн. вже порушені кримінальні справи.

Автор: Лілія Гришко
Редактор: Захар Бутирський

http://www.dw-world.de/dw/article/0,,5563393,00.html

КоментуватиЧитайте також

Це майданчик, де розміщуються матеріали, які стосуються самореалізації людини, проблематики Суспільного Договору, принципів співволодіння та співуправління, Конституанти та творенню Республіки.

Ми у соцмережах

Напишіть нам

КонтактиФото

Copyright 2012 ПОЛІТИКА+ © Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст матеріалів, розміщених користувачами.