Перемога студентства. Міністр засвідчив відміну постанови №369

2566_01Профспілка

Уряд скасував постанову №369 про розширення переліку платних послуг у у державних закладах освіти. Про це заявив вчора Міністр освіти і науки Іван Вакарчук під час круглого столу з лідерами студентських та молодіжних організацій. Але молодь продовжує боротись проти звуження прав та свобод студентства.

Нагадуємо, що більше чотирьох тижнів студентські та молодіжні організації України вимагали повного призупинення дії постанов №369 і №133 та розпорядження №416-р Кабінету Міністрів, а також наполягали на проведенні повноформатних консультацій з молоддю з приводу зазначених документів. Зазначенні документи узаконили низку платних послуг у державних закладах освіти та значно скоротили державне замовлення у вищих навчальних закладах. На думку молодіжних лідерів, такі освітянські ініціативи Кабміну загрожують, зокрема, збільшити рівень корупції у сфері освіти та збільшити рівень злочинності серед молоді. Указ Президента призупинив, а Кабінет Міністрів днями скасував дію деяких положень постанови №369, але це не влаштувало молодь, оскільки попередні вимоги були задовільнені лише частково. Це призвело до різноманітних акцій та заходів студентських та молодіжних організацій, що відбулися 4 червня у Києві, Львові, Луцьку, Севастополі, Херсоні, Харкові, Ужгороді, Одесі, Чернігові, Ялті, Алчевську та інших містах України. Прем’єр-міністр відреагувала на обурення і зобов’язала Міністра освіти провести круглий стіл з молоддю стосовно освітянських нововведень. А вже 5 червня у ЗМІ з’являються повідомлення про те, що на позачерговому засіданні Кабінету Міністрів постанова №369 була повністю скасована, хоча тексту даного рішення і досі немає на офіційних сайтах структур української влади.

Наприкінці круглого столу у Міністерстві освіти молодіжні лідери ухвалили резолюцію, у якій заявили, що продовжують боротись проти останніх освітянських ініціатив, які звужують існуючі права та свободи студентства.

РЕЗОЛЮЦІЯ

круглого столу з метою спільного пошуку шляхів розв’язання найважливіших студентських проблем з лідерами студентських та молодіжних організацій України на виконання доручення Прем’єр-міністра України Ю.В. Тимошенко №26501 від 29.05.009 р.

Ми, учасники круглого столу, представники всеукраїнських молодіжних та студентських організацій вирішили наступне:

Ми сподіваємось, що постанова № 369 від 14.04. 2009 р. відмінена та вітаємо прийняття рішень за які боролися студентські організації протягом 1,5 місяця.

Оскільки Постанова Кабінету Міністрів України №133 від 25 лютого 2009 р. суперечить ст. 9 ч. 1 закону України «Про вищу освіту», вимагаємо відмінити дію згаданої Постанови та передбачити при формуванні Держбюджету на 2010 та наступні роки кошти на виготовлення дипломів для студентів державної форми навчання.

Для студентів, які навчаються за контрактом, вимагаємо видатки на виготовлення дипломів здійснювати з суми оплати за навчання та прийняти постанову Кабінету Міністрів України, яка буде регулювати це питання.

Оскільки студенти, що вчаться за контрактом, отримують диплом державного зразка, який виготовляється державним підприємством, вимагаємо забезпечити контроль від Міністерства освіти та науки на рівні вищих навчальних закладів таким чином, щоб вартість диплому відповідала державній ціні.

Ми виступаємо проти скорочення держзамовлення магістрів та спеціалістів, та вимагаємо внести зміну в постанову Кабінету Міністрів України про затвердження держзамовлення на 2009-2010 навчальний рік, встановивши держзамовлення магістрів та спеціалістів на рівні минулого року.

Вимагаємо, щоб Кабінет Міністрів України, Міністерство освіти та науки України та інші центральні органи виконавчої влади проводили громадські консультування з представниками студентських та молодіжних організацій по всіх проектах нормативних актів, що стосуються студентства через публікування їх на офіційному сайті Міністерства освіти та науки України, як мінімум за 2 тижні до дати прийняття. Та прийняти постанову Кабінету Міністрів України, яка буде регулювати це питання.

Вимагаємо від Міністерства освіти та науки забезпечити проведення круглих столів за участі міністра та заступників міністра з представниками студентства не рідше ніж раз на місяць. Наступний стіл провести 7 липня 2009 р.

Вимагаємо від Кабінету Міністрів України забезпечити проведення круглих столів за участі віце-прем’єр-міністра з гуманітарних питань з представниками студентських молодіжних організацій не рідше раз на квартал.

Вимагаємо від Кабінету Міністрів України забезпечити проведення круглих столів за участі віце-прем’єр-міністра України з представниками студентства не рідше раз на квартал.

м. Київ 9 червня 2009 р.

КоментуватиЧитайте також

Це майданчик, де розміщуються матеріали, які стосуються самореалізації людини, проблематики Суспільного Договору, принципів співволодіння та співуправління, Конституанти та творенню Республіки.

Ми у соцмережах

Напишіть нам

КонтактиФото

Copyright 2012 ПОЛІТИКА+ © Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст матеріалів, розміщених користувачами.