ПР захоче провести місцеві вибори за змішаною системою, але це викличе спротив КПУ і Блоку Литвина, – Кулик

Червень16201016:42

У коаліції немає єдності щодо моделі виборчої системи, за якою мають відбутися місцеві вибори. Але якщо буде застосована технологія «тушок», то в Партії регіонів є шанс ухвалити змішану систему виборів до місцевих рад. Про це сьогодні, 16 червня, у коментарі ЗІКу повідомив директор Центру дослідження проблем громадянського суспільства Віталій Кулик.

На його думку, 31 жовтня – це останній конституційний термін, коли мають відбутися вибори до місцевих рад. Якщо вони відбудуться пізніше, це буде означати, що влада піде на порушення Конституції.

«Нова модель закону про місцеві вибори, яку пропонує політична сила, наближена до Президента, передбачає змішану систему виборів до місцевих рад. Це може викликати спротив частини учасників коаліції. Перш за все, йдеться про комуністів і Блок Литвина. Литвин хотів би мати повну мажоритарку у місцевих радах. Комуністи виступають за збереження пропорційної системи з відкритими списками», – сказав Віталій Кулик.

Він зазначив також, що БЮТ виступає за збереження пропорційної системи, хіба що з впровадженням відкритих списків.

Однак політолог наголосив, що цими моделями, які пропонує опозиція і влада, не вичерпуються всі можливості реформування законодавства про місцеві вибори. «Є близько десяти варіантів, які могли б бути зараз застосовані в Україні. Проте чомусь розглядаються саме такі консервативні моделі. Змішана система призведе до консервації політичних регіональних груп. І за якийсь час вони можуть вступити в конфлікт з центральним партійним керівництвом чи з центральною владою. Тому як перехідний етап, зокрема, на найближчих п’ять років, така модель можлива, але вона не може бути постійною для України», – переконаний Віталій Кулик.

http://www.zik.com.ua/ua/news/2010/06/16/233123

КоментуватиЧитайте також

Це майданчик, де розміщуються матеріали, які стосуються самореалізації людини, проблематики Суспільного Договору, принципів співволодіння та співуправління, Конституанти та творенню Республіки.

Ми у соцмережах

Напишіть нам

КонтактиФото

Copyright 2012 ПОЛІТИКА+ © Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст матеріалів, розміщених користувачами.