Проведення місцевих виборів восени вигідне ПР і частково БЮТ, бо вони ще не розгубили остаточно свої рейтинги, – експерт

 

Травень25201010:57

Місцеві вибори все-таки відбудуться восени цього року. А от щодо моделі виборчої системи, то навколо цього питання ще буде жорстка і гаряча дискусія. Про це сьогодні, 25 травня, у коментарі ЗІКу повідомив директор Центру досліджень громадянського суспільства Віталій Кулик.

Він переконаний, що місцеві вибори повинні відбутися наприкінці цього року, оскільки відтягувати їх більше немає сенсу і це дійсно суперечить Конституції.

«Але чи вдасться провести зміну виборчого законодавства стосовно місцевих виборів – тут є певні питання. Зокрема, немає єдиної узгодженої в рамках коаліції моделі місцевих виборів. Литвин виступає за необхідність повної мажоритарної системи, а комуністи наголошують на необхідності збереження партійних списків», – зазначив Віталій Кулик.

«У той же час є концепція Партії регіонів, яка передбачає мажоритарну систему для селищ та сіл і змішану систему для обласних і районних рад. Це, з одного боку, фактично розмежовує місцеве самоуправління та об’єднане самоуправління, але з іншого боку, така система герметизує існуючий стан речей у місцевому самоуправлінні і є консервативною. Така консервація не буде сприяти реформуванню місцевого самоврядування і посилення його ролі в суспільстві», – додав він.

Однак, за словами експерта, така модель може існувати як перехідний етап до реального покращення ситуації у місцевому самоврядуванні. Але наразі незрозуміло, наскільки довго затягнеться цей перехідний етап.

На думку Віталія Кулика, проведення місцевих виборів восени цього року вигідне, насамперед, Партії регіонів і частково БЮТ, оскільки вони ще не втратили остаточно свої рейтинги. Також це може бути вигідно так званим третім проектам, зокрема, політичним силам Яценюка і Тігіпка.

http://www.zik.com.ua/ua/news/2010/05/25/229872

КоментуватиЧитайте також

Це майданчик, де розміщуються матеріали, які стосуються самореалізації людини, проблематики Суспільного Договору, принципів співволодіння та співуправління, Конституанти та творенню Республіки.

Ми у соцмережах

Напишіть нам

КонтактиФото

Copyright 2012 ПОЛІТИКА+ © Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст матеріалів, розміщених користувачами.