РФ пропонуватиме США перерозподіл сфер впливу, але вони своїх позицій не здадуть — Кулик

 

Разом із тим, експерт вважає, що Російська Федерація спробує запропонувати США певні домовленості про розподіл сфер впливу, в тому числі і переформатування зовнішньополітичної орієнтації України.

У той же час, Кулик відзначає, що Сполучені Штати не налаштовані здавати своїх позицій в Східній Європі та насамперед на пострадянському просторі, тому він сумнівається, що вдасться погодити якісь важливі для Росії позиції.

«Крім того, США зацікавлені в локалізації таких загроз, як Іран, Північна Корея та занепокоєнні зростанням інтеграції в рамках ШОС, а тому тема зустрічі буде більшою мірою направлена на вироблення певних правил гри на Євразійському континенті вцілому, а не лише в питанні України», — підкреслює аналітик.

Також він зауважує, що Обама і Медведєв не оминуть під час зустрічі енергетичних питань — ціни на нафту, участь Росії в СОТ і питання реалізації газотранспортних і нафтотранспортних проектів. «Обама спробує переконати Медведєва не чинити значного тиску на тих, хто займається реалізацією Набукко та інших проектів, а також не сприяти авторитарним тенденціям Центрально-азійських країн», — прогнозує експерт.

Загалом же, на думку Кулика, ця зустріч не призведе до «проривних» документів. «Це буде більш близьке знайомство. Можна сказати, що зустріч стане початком розблокування діалогу, оскільки, відносини Росії і США почали нагадувати період Холодної війни, тому для Вашингтону наразі є важливим розблокувати цей процес», — говорить експерт. При цьому він додає, що у Штатів є певні ілюзії наче Медведєв – не Путін, і з ним можна  про щось домовлятися, що можливе повернення до єльцинівської епохи, однак на погляд Кулика, сам хід переговорів розчарує цих романтиків.

Читайте також

Рекомендації

Це майданчик, де розміщуються матеріали, які стосуються самореалізації людини, проблематики Суспільного Договору, принципів співволодіння та співуправління, Конституанти та творенню Республіки.

Ми у соцмережах

Напишіть нам

КонтактиФото

Copyright 2012 ПОЛІТИКА+ © Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст матеріалів, розміщених користувачами.