Російський посол Зурабов приступить до виконання обов’язків найближчим часом

 

час публікації: 14:49
останнє оновлення: 18:37

 

Михайло Зурабов має приступити до обов’язків Надзвичайного і Повноважного Посла РФ в Україні найближчим часом. Про це сказав голова Комітету у справах СНД Державної думи Росії Олексій Островський, передає УНІАН.

«Вважаю, що рішення Президента Росії про направлення для роботи в Україні посла Росії Михайла Зурабова більш ніж своєчасне. Той шлях, яким ітиме наша братська держава, безперечно, важливий для Росії, і тому логічно, що посол Росії має зараз, буквально сьогодні приступити до своїх обов’язків», — сказав.

Направлення Зурабова в Україну є спробою Росії налагодити контакти з основними кандидатами в президенти, вважають експерти

Він підкреслив, що Зурабов має бути у вирі подій і контактувати з лідерами України, але при цьому не втручатися у виборчий процес, не віддаючи переваги жодному з двох кандидатів на посаду президента України.

«Я впевнений, що посол Росії не намагатиметься впливати на хід виборчого процесу», — сказав він.

Островський вважає, що рішення про направлення Зурабова до Києва ще раз підтверджує, що Україна – це дуже важлива для РФ братська держава.

Він зазначив, що Зурабов увесь цей час залишався в Москві через незгоду керівництва Росії з політикою Президента України Віктора Ющенка.

«Те, що Президент Росії прийняв рішення направити посла саме зараз, пов’язане з тим, що це знак усьому українському народу, що Росія ніколи не виступала, не виступає і не виступатиме проти українського народу, Росія може виступати проти тих політиків, які своєю діяльністю прагнули зруйнувати відносини між братськими державами», — сказав він.

На його думку, зараз склалася така ситуація, коли посол РФ має перебувати не в Москві, а в Києві.

Відповідаючи на запитання, чим відрізнятиметься діяльність посла Зурабова від діяльності Віктора Черномирдіна він сказав: «Насамперед, це залежить не від посла Росії в Україні, а від тих дій, які здійснюватиме нове українське керівництво».

Островський вважає, що посол РФ має працювати з будь-яким керівництвом, якщо немає іншого вищого політичного керівництва країни.

«І пан Зурабов, і пан Черномирдін мають величезний досвід у питаннях економічного і торгового характеру – цим зумовлене те, що пан Зурабов має до статусу посла статус із торговельно-економічної співпраці», — сказав він. При цьому Островський зазначив, що такий статус має тільки російський посол в Україні.

«Жоден російський посол таких повноважень від Президента Росії не має. Це більш, ніж гідно свідчить про ставлення російського керівництва до України», — сказав він.

Островський висловив переконання, що після виборів відношення між країнами нормалізуються.

Також повідомляється, що новий Посол Росії в Україні Зурабов відправиться до Києва наступного тижня, повідомляють російські ЗМІ з посиланням на повідомлення Департаменту інформації і преси МЗС РФ. За даними джерела, нового посла, згідно з дипломатичною практико, перед від`їздом прийняв міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров.

Указ про призначення Зурабова послом РФ в Україні Президент Росії Дмитро Медведєв підписав 5 серпня.

Разом з тим 11 серпня Медведєв надіслав відкрите послання главі Української держави Ющенку, в якому назвав політику України в роки його президентства відходом від принципів дружби і партнерства з Росією і повідомив про рішення поки що не направляти в Україну нового російського посла.

19 січня Президент Росії Медведєв доручив Зурабову приступити до виконання обов’язків Надзвичайного і Повноважного Посла РФ в Україні.

Направлення Зурабова в Україну є спробою Росії налагодити контакти з основними кандидатами в президенти, вважають експерти

Фракція Партії регіонів вважає, що приїзд до України Надзвичайного і Повноваженого Посла Російської Федерації стане «стабілізаційним фактором». Про це сказала в інтерв’ю журналістам заступник голови фракції Партії регіонів Ганна Герман.

Вона наголосила, що «завжди краще, коли посол є». За словами Герман, «ми дуже зацікавлені в поліпшенні відносин між Україною і Росією, і приїзд посла РФ до Києва ми прочитуємо однозначно, як фактор стабілізаційний».

Експерт Віталій Кулик вважає, що рішення про направлення Зурабова працювати послом Росії в Україні є спробою керівництва РФ налагодити контакти з основними кандидатами в президенти України.

За його словами, таке рішення свідчить про зацікавлення Кремля у присутності і поширенні свого впливу в Україні. Кулик сказав, що Зурабоваа буде прямим, безпосереднім комунікатором Володимира Путіна і Дмитра Медведєва в Україні.

Коментуючи доручення Медведєва Зурабову приступити до виконання обов`язків посла РФ в Україні, Кулик зазначив, що це є спроба керівництва Росії налагодити контакти з основними претендентами на посаду президента України. Також, за його словами, це є спробою подальшого просування російських компаній на український ринок, зокрема, їхньої участі у приватизаційних процесах.

Разом з тим експерт додав, що після тривалого демаршу Медведєва стосовно президента України Ющенка не в інтересах Росії, аби Зурабов вручав вірчі грамоти саме Ющенку. На думку Кулика, це буде зроблено вже після обрання і вступу на посаду нового президента України.

Тим часом, президент інституту національної стратегії Михайло Ремізов (РФ) висловив думку, що Зурабов на посаді посла Росії в Україні буде орієнтований на вирішення економічних питань.

«Зурабов – це модернізована версія Віктора Черномирдіна і відрізняється від нього приблизно як Термінатор ІІІ від Термінатора ІІ. Один – ще громіздкий «Шварценеггер», а другий розповзається ртутною рідиною і потім збирається — це саме Зурабов», — сказав Ремізов.

На його думку, спільне між ними те, що обох послів орієнтовано на вирішення фінансових питань на користь політичного керівництва РФ.

У той же час, експерт зазначає, що перевага Зурабова полягає в тому, що в нього набагато кращі стосунки з прем`єр-міністром Росії Путіним.

«Коли Зурабов займався соціальними питаннями – вони спільно продумували і реалізовували складні фінансові комбінації. Там є довіра і впевненість, що ця людина надійно контролюватиме фінансову сторону газового бізнесу і не тільки газового», — вважає Ремізов.

«Новий посол приблизно такий, як і старий, тільки сучасніший», — додав він. На його переконання, якщо відстрочення направлення посла до Києва має якусь логіку, то призначення на цю посаду саме Зурабова в Україну важко вітати.

«З погляду державних інтересів РФ – Україна – це не фінансовий чинник, це насамперед чинник політичний і посол має бути сильною політичною фігурою. Україна — це надзвичайно цікаве і складне завдання. Зурабов його так не сприймав і не сприйме, тому не вирішить», — упевнений він.

Ремізов додав, що відстрочення з в`їздом посла – це був жест політичного бойкоту Ющенка як політика. «Це була спроба відокремити Ющенка від України і підкреслити, що бойкот стосується відносин тільки з конкретним політиком, але не з державою, що досить складно, адже Ющенко — президент України», — сказав він. На його думку, символічно «епоха Ющенка» закінчилася за результатами першого туру, тому Кремль дав добро на відправлення Зурабова до Києва.

У той же час, він зазначив, що інавгурація нового президента буде не швидка і російський МЗС може «опинитися в помилковому становищі» в питанні вручення вірчих грамот. Він припускає, що зараз між першим і другим туром для РФ стало важливим мати свого постійного парламентера в Україні – «хай і без вірчих грамот, але з реальними повноваженнями від Кремля».

http://newsru.ua/ukraine/21jan2010/zurabov.html

 

КоментуватиЧитайте також

Це майданчик, де розміщуються матеріали, які стосуються самореалізації людини, проблематики Суспільного Договору, принципів співволодіння та співуправління, Конституанти та творенню Республіки.

Ми у соцмережах

Напишіть нам

КонтактиФото

Copyright 2012 ПОЛІТИКА+ © Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст матеріалів, розміщених користувачами.