В україно-американських відносинах навряд чи відбудеться якийсь зсув - Кулик

 Візит Джо Байдена в Україну був запланований досить давно - ще після перемоги Барака Обами на президентських виборах, нагадує директор Центру дослідження проблем громадянського суспільства Віталій Кулик.

Тому, те що віце-президент Америки прибув в Україну, після того, як Обама побував у Москві, за словами експерта, вказує на те, що це буде «акт заспокоювання» політичної еліти Києва в тому, що кардинальних якісних змін політики Вашингтона щодо України не відбудеться. «В першу чергу йдеться про прихильників інтеграції України в НАТО та Європейський Союз, яким будуть адресовані меседжі, що ця політика Штатів залишається незмінною», - говорить експерт.

Крім того, він прогнозує, що сторони також не залишать поза увагою питання внутрішньої стабільності в Україні і збереження існуючого зовнішньо-політичного курсу. «Якщо ж цей курс буде переглядатися. То, відповідно, буде створюватися модель подібних змін для того, щоб Київ став прогнозованим партнером для США», - зазначає Кулик.

Як зауважує експерт, Байден фактично є «тінню» Обами: все те, що каже Байден, каже сам Обама, і деякі питання, які не може озвучити президент – може озвучити його заступник. Тому, на його погляд, не можна сказати, що візит віце-президента є істотним зниженням ваги самого візиту.

Проте, за його словами, в цьому є один знаковий момент: якщо Америка і надалі буде підтримувати Україну, особливо у протистоянні з Росією, то у якості політичної підтримки мала б відбутися зустріч Обами і Ющенка. На перешкоді цьому, як підкреслює Кулик, стала внутрішня українська нестабільність, а також розгортання передвиборчої кампанії. «Як би нам було хоч два роки до виборів, то ймовірно у нас сьогодні з візитом був би Обама. А так приїхав Байден», - говорить він.

Вцілому ж, як вважає Кулик, в україно-американських відносинах навряд чи відбудеться якийсь зсув. «Відносини і надалі розвиватимуться інерційно. Жодних економічних проривів в цій сфері не відбудеться, - прогнозує він. - Будуть лише певні запевнення про підтримку. Хоча, можливо, пройдуть переговори щодо інтенсифікації економічної співпраці в сенсі залучення американських інвестицій та забезпечені Україною гарантій безпеки для цих інвестицій».

http://www.gart.org.ua/?lang=ua&page_id=41&element_id=19402

Коментувати



Читайте також

Це майданчик, де розміщуються матеріали, які стосуються самореалізації людини, проблематики Суспільного Договору, принципів співволодіння та співуправління, Конституанти та творенню Республіки.

Ми у соцмережах

Напишіть нам

Контакти



Фото

Copyright 2012 ПОЛІТИКА+ © Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст матеріалів, розміщених користувачами.