Відносини власності і влади

Владіслав Оленченко. ФБ. 22.09.2016

Якщо користуватись концепцією марксизму для опису реальності, в якій ми опинились, то ця реальність дуже логічно виглядає:
1. У 1917-му банда відморозків, перемішана з агентами впливу іноземних держав, захопила владу в столиці розгубленої країни. Країна, на той період, перебувала на етапі раннього капітізму, а «більшовики» не злякались відкинути суспільство у первіснообщинний устрій (через ліквідацію інституту приватноі власності та інститут наслідуємого трону — монархію).
2. В точності до теоріі Маркса, суспільство почало поступальний розвиток саме з періоду первіснообщинного ладу і на наступному кроці перейшло у рабовласницький лад.
3. Рабовласницький лад розвинувся у ранній феодалізм з елементами наслідування титулів, але без інституту приватної власності (явищу отримало побутову назву «партноменклатура»).
4. В 1991-му році ми втупили у розвинений феодалізм з початковим паростками інституту приватноі власності.
5. В 2004 відбулась перша українська буржуазна революція, классична «революція дрібних лавочників», яка потерпіла поразку, що призвело до реставраціі і розвитку феодалізму з елементами наслідування трону і елементами інституту приватноі власності.
6. Майдан — це друга українська буржуазна революція, яка супроводжується класичною для марксизму, військовою агресією сусідніх країн і доля цієї революціі ще не визначена.
7. Далі теж все просто: поразка буржуазноі революціі призводить до реставраціі розвинутого феодалізму з переходом у монархію з наслідуваням трону. Перемога буржуазноі революціі призводить до переходу на якісно інший рівень складності суспільного устрою — капіталізм.

З такого марксистсього опису нашоі реальності, шановні буржуа, і виводиться поточний набір наших задач на найближчий політичний сезон. Або відберемо політичні інститути у феодалів, введемо повноцінний інститут приватноі власності на основі судової влади (виконуючої функції джерела справедливості в суспільстві), або опинимось в пізньому феодалізмі з монархом начолі. Є ще гірший сценарій в разі поразки буржуазної революціі — стрибок у первіснообщинний устрій (ДНР/ЛНР як ілюстрація реальності такого стрибка).
Першим кроком, після взяття політичноі влади політичним крилом буржуазії, має стати введення пожиттєвого терміну покарання за хабар в суді. Кожен буржуа має виробити у себе банальну санітарну звичку: автоматично записувати в особисті вороги того, хто спробував підкупити суд. З точки зору марксизму, в іншому випадку нам світить «монарх на всі ваші дома», шановні підприємці і «бізнесмени»! І це в кращому випадку…

КоментуватиЧитайте також

Це майданчик, де розміщуються матеріали, які стосуються самореалізації людини, проблематики Суспільного Договору, принципів співволодіння та співуправління, Конституанти та творенню Республіки.

Ми у соцмережах

Напишіть нам

КонтактиФото

Copyright 2012 ПОЛІТИКА+ © Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст матеріалів, розміщених користувачами.